31. شهريور 1399 - 12:15
بیرجندرسا-فروش داروی دامپزشکی بدون نسخه دامپزشک ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی استان گفت: در ۶ماه گذشته بیش از ۹۰۰مورد بازدید از داروخانه‌ها و شرکتهای پخش استانی بصورت مستمر انجام شد.

صباغ زاده افزود:در بازرسی‌ها شرایط بهداشتی و فیزیکی مکان، امکانات، تجهیزات، حضور کارشناس، پاسخ گویی به ارباب رجوعان و مستند سازی فعالیت‌های انجام شده و موجود بودن دارو‌های غیرمجاز و تاریخ گذشته بازدید و نظارت رصد می‌شود.

وی گفت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی برابر ضوابط و مقررات تذکرات لازم به مسئولین بخش‌های خصوصی دامپزشکی داده شده و در صورت تکرار احتمالی تخلف نسبت به اخطار کتبی، تعلیق و یا لغو پروانه صادر شده اقدام می‌شود.

صباغ زاده همچنین از رصد و پایش دارو‌های دامی در استان خبر داد و افزود: هدف از رصد و پایش دارو و واکسن‌های دامپزشکی توسط کارشناسان، جلوگیری از احتکار و گرانفروشی و نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقررات توزیع دارو و واکسن در استان است.

وی گفت: از آغاز امسال تاکنون بیش از ۶۰مورد بازدید مشترک با ادارات صمت و تعزیرات حکومتی از این مراکز انجام شده است.

صباغ زاده از تمامی دامداران، مرغداران و بهره برداران این حوزه خواست: دارو‌های مورد نیاز خود را با نسخه دکتر دامپزشک و از داروخانه‌های دامپزشکی تهیه و پس از دریافت دارو به تاریخ تولید و انقضا درج شده بر روی اقلام دارویی توجه کنند.

وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده تخلف از طریق شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها و یا با تماس از طریق تلفن۱۵۱۲ گزارش خود را ثبت تا در اسرع وقت موضوع پیگیری گردد.

۲۲داروخانه دامپزشکی و تعداد ۲شرکت پخش دارو و واکسن در خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران