30. شهريور 1399 - 15:19
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی:
تبلیغ موفق با مهندسی فرهنگی دقیق و کارآمد رقم می‌خورد
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه باید از تجربیات دوران دفاع مقدس برای تبلیغ و اصلاح سبک زندگی استفاده شود، گفت: تبلیغ موفق با مهندسی فرهنگی دقیق و کارآمد رقم می‌خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، حجت‌الاسلام احمدرضایی ظهر یکشنبه در جمع بانوان فرهیخته نهضت ملی تبلیغ در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حوزه تبلیغ ظرفیت بانوان فوق‌العاده و در مواردی بیش از آقایان است که این مورد در طول تاریخ نیز به اثبات رسیده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: بعد از بعثت رسول مکرم اسلام (ص) زنان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حضور داشته‌اند.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به نقش تأثیرگذار حضرت خدیجه (س) در همراهی با رسول الله (ص) ادامه‌داد: حضرت خدیجه علاوه بر اینکه یک همسر و مادر نمونه بوده در عرصه‌های اجتماعی و حتی اقتصادی جامعه عصر خود نیز حضور فعال داشته است.

وی با اشاره به اینکه طبق روایات اسلام با شمشیر و فداکاری علی (ع) و ثروت حضرت خدیجه (س) برپا ماند، گفت: نباید گذشتن از ثروت را امری عادی تصور کنیم چرا که امروزه زنان و مردان دارای ثروت متعددی هستند که ریالی برای دین و انسانیت و شرف خرج نمی‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) نیز با اقدامات بیدارگرانه خود در سرزمین شام خواب آلودگان را بیدار کرد، گفت: این بانوی بزرگ تاریخ اسلام در حقیقت معلم زنان مبلغ ما و بلکه همه مبلغان از زن و مرد است.

رضایی با تأکید بر اینکه مادران شهداء برای احیای دین تمسک به زنان اسوه صدر اسلام کردند، اظهار کرد: زنان مبلغ ما نباید بگذارند زیبایی‌هایی که امثال حضرت خدیجه (س) و حضرت زینب (س) و زنان ما در دوران دفاع مقدس خلق کردند، به پایان برسد.

وی افزود: بانوان فرهیخته نهضت ملی تبلیغ در خراسان جنوبی وظیفه‌ای فراتر از یک تبلیغ ساده دارند که زیر ساخت‌ها برای این موضوع آماده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: زیرساخت تبلیغ ما مسجد محله، کانون فرهنگی محله و هر تشکیلی است که امکان فعالیت در آن داریم.

حجت الاسلام رضایی با تأکید بر اینکه باید به گونه‌ای فرهنگ سازی کنیم که همگان خود را در برابر خون شهداء مسئول بدانند، یادآور شد: از تجربیات دوران دفاع مقدس برای تبلیغ و اصلاح سبک زندگی استفاده کنیم.

وی افزود: تبلیغ موفق با یک مهندسی فرهنگی دقیق و کارآمد رقم می‌خورد.

نظرات کاربران