30. شهريور 1399 - 11:20
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی به شایعات ایجاد شده اخیر در سطح استان مبنی بر ابتلای برخی دانش‌آموزان به کرونا و تعطیلی مدارس تا ۱۵ مهرماه پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، محمدعلی واقعی صبح امروز در پاسخ به شایعه تعطیلی مدارس از ۱۵ مهرماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولویت اول ما سلامت دانش‌آموزان است و در همین راستا رعایت پروتکل های بهداشتی سرلوحه همه کادر آموزشی بوده و آموزشگاه‌ها نیز این را رعایت می‌کنند.

وی افزود: به اولیای محترم نیز توصیه کردیم حتی اگر فرزندانشان کوچکترین علائمی از سرماخورگی داشتند آن‌ها را به مدرسه نفرستند و مدارس نیز در این زمینه دقت لازم را دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در پاسخ به شایعه ابتلای چند دانش‌آموز در خراسان‌جنوبی به کرونا عنوان داشت: در پاسخ به این شایعه نیز قطعاً ملاک ما آمار و مکاتباتی است که از سوی ستاد مبارزه با کرونای استان ارسال شده و فصل‌الخطاب است، بنابراین مردم نیز به آمار غیررسمی توجه نکنند.

واقعی ادامه داد: اینکه عنوان می‌شود برخی دانش‌آموزان به این بیماری مبتلا شد‌ه‌اند، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است اما قطعاً خانواده‌هایی که درگیر این بیماری هستند یک پروسه‌ای را طی می‌کنند و دو هفته قرنطینه می‌شوند.

وی افزود: در همین راستا به این خانواده‌ها تأکید کردیم حداقل یک هفته بعد قرنطینه با گرفتن گواهی سلامت فرزندانشان را به مدرسه بفرستند و زودتر از این موعد این کار را نکنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خاطرنشان ساخت: کلاس‌های حضوری کماکان برقرار است اما حضور دانش‌آموزان الزامی نیست مگر اینکه ستاد ملی کرونا تصمیم ویژه ای بگیرد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران