29. شهريور 1399 - 8:07
مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان جنوبی خبر داد؛
آغاز ثبت نام چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در خراسان جنوبی
بیرجندرسا-حجت الاسلام سبزه‌کار از برگزاری چهاردهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان به صورت مجازی در رشته‌های تلاوت نور(ترتیل)، قرائت نماز و اذان و مکبری خبر داد و گفت: علاقمندان تا ۳۰ آذرماه می‌توانند نسبت به شرکت در این مسابقه اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام «ابراهیم سبزه‌کار»  اظهار داشت: چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در ۲ مرحله استانی و کشوری به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.

 

مدیر ستاد کانون‌‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، این جشنواره به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار خواهد شد، گفت: این دوره از مسابقات قرآنی مدهامّتان از طریق بارگذاری اثر در سامانه بچه های مسجد (bachehayemasjed.ir)  ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد اجرا می‌شود.

 

وی به شرایط و ضوابط شرکت کنندگان در مسابقات مدهامتان اشاره کرد و افزود: مسابقات در رشته های تلاوت نور (ترتیل سوره‌های یاسین، الرحمن و واقعه) ویژه برادران و خواهران در رده سنی ۹ تا ۱۴ سال، در رشته قرائت نماز ویژه برادران و خواهران در رده سنی ۹ تا ۱۴ سال، در رشته مکبری ویژه برادران و در مقطع سنی ۹ و زیر ۱۴ سال و در رشته اذان ویژه برادران در رده سنی ۹ تا ۱۴ سال برگزار می‌شود.

 

حجت الاسلام سبزه‌کار مهلت ثبت نام و بارگذاری آثار در سامانه را تا تاریخ ۳۰ آذرماه اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا اجرا و ضبط اثر در منزل بلامانع است اما در شرایط عادی، اجرا و ضبط در فضای مسجد، دارای اولویت و امتیاز بیشتری است.

 

مدیر ستاد کانون‌‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی بیان کرد: هر فرد صرفا در یک رشته و با ارسال یک اثر امکان شرکت دارد و لازم است شرکت کننده ضمن ثبت نام در سامانه بچه های مسجد و عضویت در یکی از کانون های مساجد فعال استان، تصویر پرسنلی و کارت ملی یا شناسنامه خود را در پروفایل خود بارگذاری کند.

 

وی با تاکید بر اینکه ضبط فیلم به صورت افقی، بی حرکت و بدون تدوین و حداکثر زمان اثر باید سه دقیقه با حجم حداکثر ۳۰مگابایت باشد، گفت: فایل های ارسالی در همه رشته ها باید به صورت تصویری و چهره شرکت کننده با رعایت موازین و پوشش اسلامی به طور کامل مشخص باشد.

 

حجت الاسلام سبزه‌کار با بیان اینکه نفر برتر استان در هر رشته به مرحله کشوری راه می یابد، یادآور شد: افرادی که در مرحله کشوری مسابقات مدهامتان، سازمان اوقاف و امورخیریه، آموزش و پرورش، بسیج، معاونت قرآن و عترت و سایر مسابقات طی سال های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ رتبه‌های اول تا سوم، ممتاز، عالی و شایسته تقدیر را کسب کرده اند و همچنین افرادی که در مرحله استانی مسابقات مذکور رتبه اول را به دست آورده باشند، نمی توانند در این مسابقات شرکت کنند.

 

نظرات کاربران