29. شهريور 1399 - 16:18
بیرجندرسا-رئیس فدراسیون کشتی در سفر خود به خراسان جنوبی در مجمع عمومی سالیانه هیأت کشتی استان شرکت کرد و پای صحبت مربیان، داوران و فعالان این رشته ورزشی نشست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در سفر خود به خراسان جنوبی در مجمع عمومی سالیانه هیأت کشتی استان شرکت کرد و پای صحبت مربیان، داوران و فعالان این رشته ورزشی نشست.

وی خواستار تداوم کمک‌های مجموعه استانداری و اداره کل ورزش و جوانان به ویژه در بحث سخت افزاری کشتی شد تا در آینده شاهد ارتقای جایگاه کشتی خراسان جنوبی در میادین کشوری باشیم.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: این فدراسیون تا حد امکان با اعزام مدرس برای برگزاری دوره‌های آموزش مربیگری و داوری کمک خواهد کرد.

دبیر یادآور شد: اعضای هیئات‌ کشتی شهرستان‌های خراسان‌جنوبی باید با توجه به محدودیت‌های مالی فدراسیون از طریق برقراری ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداران و خیرین بخش خصوصی اقدامات لازم را انجام دهند تا چرخ کشتی در استان بیش از گذشته به حرکت درآید.

حسن عزیزی مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در این مجمع گفت: اقدامات لازم در راستای توسعه زیرساخت‌های ورزشی انجام خواهد شد، راه اندازی خانه کشتی در دستور کار است که امیدوارم با مساعدت رئیس فدراسیون کشتی و مجموعه استانداری عملیاتی شود.

وی گفت: در راستای توسعه کشتی خراسان جنوبی اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در سال گذشته مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به این هیات کمک کرده است.

دانش‌ مربیان و داوران کشتی ارتقاء یابد

عزیزی خواستار ارتقای دانش مربیان و داوران کشتی با همکاری فدراسیون شد و خاطرنشان کرد: هیات کشتی اقدامات لازم را برای توسعه باشگاههای کشتی انجام دهد و پای بخش خصوصی را به ورزش کشتی بیش از گذشته باز کند.

عباس سروری رئیس هیأت کشتی خراسان‌جنوبی هم در این جلسه با ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های خود اظهار کرد: سال ۹۸ برای کشتی استان سال پرالتهابی بود و همه مسابقات استانی و شهرستانی فقط با هزینه کرد ۳۷ میلیون تومان برگزار شد.

وی افزود: کشتی‌گیران همه رده‌های سنی خراسان‌جنوبی در مسابقات کشوری روی تشک رفتند و در لیگ دسته یک و لیگ برتر برای اولین بار در عمر کشتی استان حضور یافتند.

رئیس هیأت کشتی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تیم‌های استان با ۸۹ میلیون تومان هزینه در لیگ دسته یک و ۲۲۰ میلیون تومان در لیگ برتر کشور حضور پیدا کردند که برای اولین بار در جام بین المللی توس مقام سوم را کسب کرد.

سروری ادامه داد: بعد از برگزاری اردوی پرهزینه تیم ملی کشتی در بیرجند عهده دار میزبانی مسابقات قهرمانی کشور با کمترین هزینه شدیم تا کشتی‌گیران ما در کنار قهرمانان بنام کشور انگیزه بیشتری برای حضور در میادین کشوری پیدا کنند.

معرفی برترین‌های کورس اسب‌دوانی تابستانه خراسان‌جنوبی

پس از چندین ماه توقف فعالیت‌های ورزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا بالاخره در میان شور و شوق تماشاچیان، کورس اسب‌دوانی تابستانه خراسان جنوبی، با رعایت پروتکل های بهداشتی به مزبانی بیرجند برگزار شد.

در این رویداد ورزشی سوارکارانی از استانهای خراسان جنوبی و رضوی از نژاد دخون با یکدیگر به رقابت پرداختند.

اسب هیمالیا، با مالکیت امیر رعیت و سوارکاری احمد سبزبان از بیرجند بر سکوی نخست رقابت‌های اسبدوانی کورس تابستانه خراسان جنوبی ایستاد، اسب دیسپاینسر با مالکیت امیرعاشوری و چابک سواری نورمحمد بهادر از بیرجند مقام دوم را کسب کرد، اسب وین لاین با مالکیت احمدی و چابک سواری محمدرضا وفادار از باشگاه آراسب طبس سوم شد و اسب جهانشاه با مالکیت حسن علی آبادی و چابک سواری خانم سیما علی‌آبادی از گناباد به مقام چهارم دست یافت.

گفتنی است نفرات برتر با دریافت جام و جوایز نقدی یک میلیون تومان اهدایی از طرف مهندس معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و پورعیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تجلیل شدند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران