27. شهريور 1399 - 12:33
بیرجندرسا-رئیس فدراسیون کشتی اشاره به کویری بودن منطقه خراسان‌جنوبی ظرفیت کشتی استان را بسیار بالا توصیف کرد و گفت: توان ارتقاء کشتی در این استان وجود دارد که با ایجاد زیرساخت‌های مناسب می‌توانیم با سایر استان‌ها رقابت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، رئیس فدراسیون کشتی کشور همراه با مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی و اعضای هیأت کشتی استان با شهردار بیرجند دیدار و گفت‌وگو داشتند.

محمدعلی جاوید شهردار بیرجند در این دیدار اظهار داشت: «بیرجند» شهری با پیشینه علمی و فرهنگی بسیار بالا است که دریافت برند پاکیزگی این شهر، نشأت گرفته از فرهنگ شهروندان می‌باشد.

وی با اشاره به افزایش بودجه شهرداری در ارتباط با احداث بوستان‌ها و پارک‌های بیرجند خاطر نشان کرد: در هر بوستانی که احداث شده مهم‌ترین قسمت آن زمین‌های ورزشی بوده که در این راستا در حال حاضر بوستان کاج با ۱۲ زمین ورزشی استاندارد برای بانوان و آقایان در حال بهسازی و احداث می‌باشد.

شهردار بیرجند همچنین برای هرگونه همکاری با هیئت کشتی خراسان جنوبی اعلام آمادگی کرد.

ابراهیم تقی زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند نیز در خاطرنشان‌کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر بیرجند وظیفه خود می‌داند که در زمینه توسعه ورزش کشتی در حد امکان این هیأت را حمایت و همکاری نماید.

وی با اشاره به اینکه اعضای هیأت کشتی، تیم موفقی هستند گفت: شهر بیرجند چندین برند شاخص دارد که تمیزترین شهر کشور، دارا بودن دومین جایگاه در زمینه شاخص‌های علمی بعد از یزد و داشتن بزرگ‌ترین شاخص تحصیلی کشور با توجه به جمعیت آن از برندهای این شهر می باشند.

رئیس فدراسیون کشتی کشور نیز با اشاره به ظرفیت بالای شهرداری و شورای اسلامی شهر در حمایت تیم‌های ورزشی خصوصاً ورزش کشتی اذعان داشت: اعتقاد دارم ماحصل کار شهرداری‌ها در این خصوص می‌تواند بسیار مؤثر باشد و در صورت کمک شهرداری‌ها به ورزش کشتی صددردرصد اتفاقات خوبی در این زمینه رقم می‌خورد.

علیرضا دبیر با اشاره به کویری بودن منطقه خراسان‌جنوبی ظرفیت کشتی استان را بسیار بالا و بکر توصیف کرد و افزود: کمک به احداث خانه کشتی در محله شمال شهر بیرجند، خدمت بزرگی به مردم این منطقه و شهر می‌باشد.

وی افزود: توان ارتقاء کشتی در این استان وجود دارد که با ایجاد زیرساخت‌های مناسب می‌توانیم با سایر استان‌ها رقابت کنیم.

حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز توجه به ورزش را توجه به سلامت روحی جامعه دانست و اظهار داشت: شهرداری می‌تواند بحث کشتی را در استان با توجه به ظرفیت‌های موجود به نتایج مطلوبی برساند.

در ادامه نیز عباس سروری رئیس هیأت کشتی خراسان جنوبی درخواست‌های خود را مبنی بر حمایت شهرداری از هیأت و احداث سالنی در شمال شهر عنوان کرد.

نظرات کاربران