26. شهريور 1399 - 9:10
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی:
جذب پزشک متخصص با نظارت سخت گیرانه‌ای پیگیری می‌شود
بیرجندرسا-نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس گفت: جذب پزشک متخصص در خراسان‌جنوبی را با نظارت سخت گیرانه‌ای پیگیری می‌کنیم و نمی‌گذاریم در این زمینه تبعیضی رخ دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،سلمان اسحاقی اظهار کرد: کمیسیون‌های مجلس در بحث و بررسی لوایح و طرح‌ها همیشه نیاز به یک نگاه کارشناسانه حقوقی دارند تا مسائل از بُعد حقوقی نیز مورد بررسی و دقت قرار گیرد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان‌کرد: در این راستا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخواست حضور یک عضو حقوقدان در این کمیسیون را کرده بود.

اسحاقی ادامه‌داد: همچنین از طرف دیگر در حوزه بهداشت و درمان موضوعات مرتبط با نظام پزشکی نیز ابعاد حقوقی را به همراه دارد و همه این مسائل در کنار هم باعث شد که با موافقت خود من از کمیسیون حقوقی و قضائی به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بروم.

شهرستان‌های با جمعیت بالا مجهز به امکانات پزشکی شوند

وی با اشاره به اینکه امیدوارم در این کمیسیون بتوانم پیگیر خواست‌ها و مشکلات مردم خراسان‌جنوبی در حوزه بهداشت و درمان باشم، افزود: یکی از درخواست‌های مردم این است که شهرستان‌های با جمعیت بالای استان را چون مرکز خراسان‌جنوبی مجهز به امکانات بهداشتی و درمانی ویژه‌تری کنیم.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی که مردم از شهرستان‌های مختلف خراسان‌جنوبی برای درمان به بیرجند مراجعت می‌کنند، هم متحمل هزینه بیشتری می‌شوند و هم اتفاقات جاده‌ای ناخوشایندی در این بین رخ می‌دهد.

اسحاقی با اشاره به ملاقات خود با معاونت درمان وزارت بهداشت، اظهار کرد: در این دیدار تأکید کردم جذب پزشک متخصص در استان خراسان‌جنوبی را با نظارت سخت گیرانه‌ای پیگیری می‌کنیم و نمی‌گذاریم در این زمینه تبعیضی رخ دهد.

وی با اشاره به کمبود برخی از متخصصین در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی بیان کرد: به عنوان مثال در مرکز استان با هزار و ۲۰۰ مادر باردار ۱۳ پزشک متخصص زنان و زایمان وجود دارد ولی در شهرستان‌ها این رقم متناسب با جمعیت مادران باردار و زنان آن مناطق نیست که این مشکل باید رفع شود.

متخصصین حوزه بهداشت و درمان نباید تنها در مرکز استان مستقر باشند

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: متخصصین حوزه بهداشت و درمان به هیچ وجه نباید تنها در مرکز استان مستقر باشند.

وی اظهار کرد: اگر می‌خواهیم متخصصین در مناطق محروم خراسان‌جنوبی تمایل به اقامت داشته باشند باید از جنبه‌های مختلف امتیازاتی برای آنان در نظر بگیریم و پانسیون‌ها و محل سکونت خوبی برای آنان تدارک دیده شود.

اسحاقی یادآور شد: از همه متخصصین پزشکی درخواست می‌کنم که نگاه خواست و ویژه‌ای به مناطق محروم خراسان‌جنوبی داشته باشند و مطمئن باشند که مردم این این دیار افرادی قدرشناس و مهمان‌نواز هستند.

نظرات کاربران