25. شهريور 1399 - 14:06
بیرجندرسا-مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی از ۱۹۰ پروژه عمرانی جاری استان خبر داد و گفت: برای تکمیل این پروژه‌ها ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،محمود چاوشان اظهار داشت: در سال جاری بدلیل شیوع ویروس کرونا جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان‌جنوبی برگزار نشد.

وی افزود: در راستای پاسداشت و تکریم خیرین مدرسه‌ساز طرح‌های متفاوتی را در طول سال اجرا می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی تصریح کرد: طرح آجر به آجر با هدف و استراتژی جمع سپاری کمک‌های خرد مردمی در استان کلید خورد و هر خیر به میزان وسع خود در مدرسه‌سازی شریک می‌شود.

چاووشان یادآور شد: در این راستای سامانه «مهر مدرسه» راه‌اندازی شده و میزان برآورد مصالح مورد نیاز مدارس در آن قابل رؤیت و مشارکت می‌باشد.

وی از طرح تحول آجر به آجر بعنوان اقدامی نوآورانه در راستای جذب خیرین خرد خراسان‌جنوبی یاد کرد و گفت: امیداست با زمینه‌سازی مناسب شاهد تحولی بزرگ در ساخت، توسعه و تجهیز مدارس باشیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه فرهنگیان در این طرح مشارکت خوبی داشتند، تاکید کرد: در راستای این طرح از کارخانجات و صنوف مختلف نیز یاری می‌طلبیم.

چاووشان از ۱۹۰ پروژه عمرانی نیمه‌تمام احداث مدارس در خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: برای اتمام این پروژه ها حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال ۱۶ میلیارد تومان تعهد برای ساخت مدارس وجود داشته است، افزود: پیش‌بینی می‌‌شود این تعهد تا پایان سال به بیش از ۳۰ میلیارد تومان برسد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ ۲۴ میلیارد تومان جذب تعهد از خیران داشتیم که ۷۰ درصد آن محقق شد.

نظرات کاربران