25. شهريور 1399 - 10:44
بیرجندرسا-مجمع نمایندگان استان خراسان‌جنوبی با معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور دیدار و در خصوص مشکلات و ظرفیت‌های منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، مجمع نمایندگان استان خراسان‌جنوبی با معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور دیدار و در خصوص مشکلات و ظرفیت‌های منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفتگو کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان‌جنوبی در این دیدار ضمن قدرانی از اقدامات سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور و استان اظهار داشت: سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور نگاه ویژه در حوزه اعتبارات به استان داشته و امیدواریم این نگاه ویژه ادامه داشته باشد.

حسین خسروی با تأکید بر پراکندگی، مرزی بودن، خشکسالی چندین ساله و وسعت خراسان جنوبی عنوان داشت: اختصاص اعتبارات حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری نیازمند نگاه ویژه می‌باشد.

وی خواستار برنامه ریزی و اعتبار برای احداث سدها و بندهای خاکی و جلوگیری از روان‌آب‌ها شد.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشکلات روستائیان استان در حوزه منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: با تمام اقدامات انجام‌شده در تمام دهگردشی‌ها مردم از موضوعات منابع طبیعی گلایه‌هایی دارند که می‌بایست هرچه سریع‌تر رسیدگی شود.

در این دیدار نمایندگان استان به بیان دیدگاه‌ها خود پرداخته و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز گزارشی از فعالیت‌های و مشکلات حوزه کاری خود ارائه کرد.

در پایان مسعود منصور رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور نیز با ارائه گزارشی از سیاست‌‏ها، فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده، قول مساعد برای اختصاص اعتبار ویژه داده و راهکارهایی برای حل مشکلات حوزه منابع طبیعی ارائه کرد.

نظرات کاربران