24. شهريور 1399 - 11:02
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی:
۳ شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت سفید کرونا/سربیشه همچنان قرمز است
بیرجندرسا-دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: شهرستان های خوسف، درمیان و قاین در وضعیت زرد و شهرستان های بشرویه، زیرکوه و سرایان در وضعیت سفید هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،غلامرضا شریف زاده  با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس آخرین آمار تا پایان وقت اداری دیروز ۱۴۱ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری  هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۴۲ بیمار بستری قطعی کرونا در بیمارستان ها بستری هستند، افزود: ۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و حال سه نفر وخیم است. 

شریف زاده اظهار کرد: همچنین با فوت یک مورد جدید، شمار فوتی های ناشی از کرونا به ۱۴۸ نفر رسیده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: همچنان از شهروندان خواستاریم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و هنگام حضور در اجتماعات و مکان‌های عمومی حتماً از ماسک استفاده کنند. 

وی با بیان اینکه میزان ورود تجمعی در استان به ۳۳۹ در ۱۰۰ هزار نفر افزایش یافته است، افزود: شهرستان بیرجند بیشترین میزان ورود تجمعی را به خود اختصاص داده است.

۴ شهرستان در وضعیت نارنجی

شریف زاده افزود: به لحاظ ورود میزان تجمعی سربیشه، سرایان و بشرویه به ترتیب رتبه دوم و چهارم و شهرستان های نهبندان، فردوس و خوسف رتبه های نهم تا یازدهم را دارند.

وی با بیان اینکه میزان ورود تجمعی در سطح کشور ۴۷۳ در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، گفت: میزان مرگ و میر در سطح در خراسان جنوبی ۵.۳ درصد و در سطح کشور ۵.۸ درصد است. 

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر شهرستان سربیشه در وضعیت قرمز و شهرستان های بیرجند، طبس، فردوس و نهبندان در وضعیت نارنجی هستند.

وی افزود: همچنین شهرستان های خوسف، درمیان و قاین در وضعیت زرد و شهرستان های بشرویه، زیرکوه و سرایان در وضعیت سفید هستند.

شریف زاده با اشاره به واکسن آنفولانزا بیان کرد: این واکسن هنوز در سطح داروخانه ها توزیع نشده اما سالمندان بالای ۶۵ سال در اولویت هستند.

نظرات کاربران