24. شهريور 1399 - 13:55
بیرجندرسا-رئیس هیات مدیره اتحادیه دهیاری‌های خراسان‌جنوبی گفت: با پیگیری‌های انجام شده برای نخستین بار دهیاران استان بیمه تکمیلی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،مجید رحمانی مقدم اظهار کرد: در استان بیش از ۹۰۰ دهیار به صورت پاره وقت و تمام وقت فعالیت می‌کنند که بار مسئولیت بسیاری از امور در روستاها برعهده آن‌ها است.

وی ادامه داد: پراکندگی بسیار زیاد جمعیت در روستا سبب شده است که بسیاری از روستاها فاقد نرم جمعیتی لازم برای حضور دهیار به صورت تمام وقت باشند و لذا دهیاران بر اساس درجه ابلاغی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به صورت پاره وقت از پنج روز تا ۳۰ روز در ماه حقوق دریافت می‌کنند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه دهیاری‌های خراسان‌جنوبی با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده برای اولین بار دهیاران استان بیمه تکمیلی می‌شوند، تصریح کرد: دهیاران استان از روز شنبه هفته آتی با مراجعه به سایت اتحادیه دهیاری‌های استان به آدرس skrcc.ir می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

رحمانی مقدم اظهار کرد: جهت سهولت ثبت‌نام دهیاران تمامی مراحل به صورت اینترنتی صورت خواهد پذیرفت و لازم نیست دهیاران مراجعه حضوری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های تعاونی و اتحادیه برای خدمات دهی به روستاها با همکاری و تفاهم با دهیاران تشکیل شده است و امیدواریم با اقدامات انجام شده خدمات این شرکت‌ها در روستاها بیش از گذشته ملموس باشد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران