23. شهريور 1399 - 8:06
بیرجندرسا-مراسم بزرگداشت روز سینما و تجلیل فعالان این عرصه، شامگاه (۲۲ شهریور) با حضور جمعی از مسئولان خراسان جنوبی در آمفی تئاتر گلبانگ بیرجند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «ناصر نبی زاده» شامگاه (۲۲ شهریور) در این مراسم با بیان اینکه تاثیر سینما در بخش های مختلف جامعه امروز دیگر بر کسی پوشیده نیست، گفت: در گذشته در بستر فضای مجازی تنها شاهد متن بودیم اما امروز بجای متن، تصویر و فیلم وارد فضای مجازی شده و با زبان تصویر حرف های مختلف بیان می شود.

 

وی با بیان اینکه نمی توانیم اندیشه بیان مواضع و اعتقادات داشته باشیم اما به هنرهای تصویری اهمیت ندهیم، افزود: خراسان جنوبی نیروهای توانمند در عرصه سینما دارد که هنرمندانه و بی ادعا زحمت می کشند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سینما همواره اولویت اول مسئولان فرهنگی و هنری استان است، گفت: سال گذشته برای بهبود اوضاع سینما در استان، دو سینما در شهرهای بیرجند و قاین بهسازی شدند.

 

نبی زاده با بیان اینکه باید در بحث زیرساخت ها بیشتر در استان برای حوزه فیلم سازی و سینما کار شود، اظهارداشت: آموزشگاه های سینمایی به عنوان بستر مهم برای پیشرفت سینما در استان محسوب می‌شوند.

 

وی گفت: امید است امسال نمایندگی سینما جوان در شهرستان های قاین و فردوس راه اندازی شود.

 

در پایان این مراسم تعدادی از فعالان حوزه سینما و تئاتر خراسان جنوبی تجلیل شدند.

نظرات کاربران