22. شهريور 1399 - 17:48
بیرجندرسا-رئیس فدراسیون اسکیت کشورمان از اعزام مربیان تیم ملی به خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: کمیته امور باشگاه‌های اسکیت در راستای ساماندهی و رصد فعالیت‌‌های این حوزه در فدراسیون راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، بهمن محمد‌رضایی عصر امروز در مجمع عمومی انتخاب رییس هیأت اسکیت استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: فرصتی پیش آمد تا درسال جاری برای دومین بار به بیرجند سفر کنم و از نزدیک با مشکلات و نیازهای این هیات در حوزه‌های سخت‌افزاری و نیم افزاری بیشتر آشنا شوم.

وی افزود: در راستای توسعه و ارتقاء ورزش اسکیت تلاش خواهد شد در حد توان و مقدورات به هیأت اسکیت خراسان‌جنوبی کمک شود.

رئیس فدراسیون اسکیت با اشاره به ابلاغ تاسیس باشگاه‌های ورزشی از سوی معاون وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: به منظور ساماندهی و نظارت بهتر بر باشگاه‌های اسکیت استان‌ها، تشکیل کمیته امور باشگاه‌ها در کارگری تخصصی فدراسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

محمدرضایی یادآور شد: برای ارتقاء سطح علمی و به روزکردن اطلاعات داوران و مربیان اسکیت خراسان‌جنوبی نسبت به اعزام مربی تراز اول کشور به استان وارد مذاکره و بخشی از هزینه‌های دوره‌های داوری و مربیگری را با همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان پرداخت خواهد شد.

وی در ارتباط با تیپ‌بندی هیأت‌های اسکیت استان‌های کشور خاطرنشان‌کرد: در ارزیابی و عملکردی استان‌ها براساس شاخص‌ زیرساخت‌ها و امکانات این رشته‌ورزشی، موقعیت جغرافیایی و بعد مسافت، صنعت و وضعیت اقتصادی انتخاب شده‌اند و ثیپ‌های یک و دو و سه هیج‌امتیازی برتری نسبت به یکدیگر ندارند.

رئیس فدراسیون هیأت اسکیت گفت: تیپ‌‌بندی هیأت‌های اسکیت استان‌های کشور از سوی کمیته ارزیابی فدراسیون‌ پیشنهاد شده و هنوز در هیات رئیسه فدراسیون مصوب نشده است.

محمدرضایی در ارتباط با کمک‌های فدراسیون به هیات اسکیت خراسان‌جنوبی متذکر شد: امیدواریم با حمایت اداره‌کل ورزش و جوانان بخشی از بدهی‌های هیات اسکیت پرداخت شود و باتوجه به شرایط موجود کشور فدراسیون نیز مساعدت‌هایی را خواهد داشت.

حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی نیز اظهار داشت: استعدادهای بالقوه ورزشی و امکانات سخت‌افزاری خوبی در استان وجود دارد که نیازمند حمایت بیش از پیش فدراسیون‌های ورزشی می‌باشد.

وی خواستار برگزاری اردوهای تیم ملی اسکیت در خراسان‌جنوبی شد و افزود: در راستای توسعه این رشته ورزشی با کمک استانداری، خیران ورزشی و نهادهای حمایتی سعی خواهد شد در کمیته برنامه‌ریزی شهرستانها احداث پیست‌های آموزشی اسکیت در دستور کار فرمانداران قرار گیرد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران