22. شهريور 1399 - 15:39
بیرجندرسا-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان ‌جنوبی، از واریز مبلغ یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان برای بیمه صنعتگران صنایع دستی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، مشیرالحق عابدی ظهر امروز در جلسه تبیین فرآیند اجرای خوشه‌های صنایع دستی استان خراسان ‌جنوبی اظهار داشت: با مساعدت استاندار مبلغ یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان به حساب صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان واریز شده است.

وی افزود: این مبلغ برای بیمه کردن سه هزار صنعتگر صنایع دستی استان تخصیص یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری خراسان ‌جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تصریح کرد: در راستای این تفاهم‌نامه سه هزار شغل در زمینه خوشه‌های صنایع دستی در استان ایجاد می‌شود.

عابدی بر پیگیری، تأمین و جذب تسهیلات تخصیص یافته به طرح تأکید کرد و گفت: پرداخت تسهیلات به صنعتگران صنایع دستی و راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی، علاوه بر درآمدزایی، موجب ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

وی افزود: هماهنگی بین دستگاه‌ها، تحقق طرح خوشه‌های صنایع‌ دستی را در کمترین زمان ممکن، مقدور می‌سازد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به جلسات هفتگی مکرر با حضور دستگاه‌های متولی در خصوص بررسی شرایط تحقق طرح خوشه‌های صنایع دستی و ایجاد ۳ هزار شغل مرتبط، تصریح کرد: صنعتگران در این طرح از تسهیلات ویژه‌ای برخوردار می‌شوند.

عابدی با بیان اینکه دوره بازپرداخت این تسهیلات قرض‌الحسنه سه ساله است، گفت: پرداخت کمک بلاعوض سه تا پنج میلیون تومانی بسته به رسته هنری نیز از دیگر برنامه‌های حمایتی از صنعتگران مدنظر است.

گفتنی است، در سفر ۲۲ خردادماه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان‌جنوبی، در جمع چهار تفاهم‌نامه اشتغال‌زایی که به امضا رسید، تفاهم‌نامه سه‌جانبه سازمان برنامه و بودجه، استانداری خراسان‌جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی بود که بر مبنای آن برای سه هزار نفر از هنرمندان استان در زمینه صنایع دستی اشتغال پایدار ایجاد می‌شود و در قالب برنامه‌های حمایتی دولت از جامعه هدف این طرح، تهیه مواد اولیه، ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک‌ بلاعوض و تأمین بازار فروش نیز مورد تأکید است.

نظرات کاربران