20. شهريور 1399 - 10:23
مسئول ستادهای نماز جمعه استان خراسان جنوبی:
نمازجمعه در ۲۲ شهر خراسان جنوبی اقامه می‌شود
بیرجندرسا-امینی گفت: نماز جمعه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فردا جمعه ۲۱ شهریورماه در ۲۲ نقطه خراسان جنوبی اقامه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«ابوالفضل امینی»  با بیان اینکه نماز جمعه این هفته با تایید ستاد ملی مقابله با کرونا و با رعایت موارد بهداشتی در مناطق و شهرهای با وضعیت سفید (کم خطر) و زرد (خطر متوسط) استان برگزار می‌شود، گفت: بر این اساس نماز جمعه این هفته در ۲۳ شهر استان خراسان جنوبی با وضعیت سفید، زرد و نارنجی از نظر شیوع کرونا اقامه خواهد شد.

 

مسئول ستادهای نماز جمعه استان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در مناطق قرمز، اقامه نماز جمعه تا اطلاع ثانوی متوقف است، افزود: در همین راستا فردا نماز جمعه در شهرهای بیرجند، سربیشه، درح و مود برگزار نمی شود.

 

امینی با اشاره به اینکه در استان ۲۶ میعادگاه نماز جمعه وجود دارد، بیان کرد: نمازجمعه ۲۱ شهریورماه در شهرستان‌های طبس، فردوس و نهبندان، قاین، درمیان، خوسف، بشرویه، زیرکوه و سرایان اقامه می‌شود.

 

وی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط نمازگزاران همچنین به همراه داشتن ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده، مهر و سجاده شخصی تاکید کرد.

 

مسئول ستادهای نماز جمعه استان خراسان جنوبی یادآور شد:  از ۱۵ اسفند پارسال به دلیل شیوع کرونا در شهر بیرجند مرکز استان اقامه نشده است.

 

گفتنی است بر اساس آخرین به روزرسانی وضعیت مخاطره شیوع کرونا در شهرستان‌ها که از سوی وزارت بهداشت منتشر شده است، شهرستان سربیشه با وضعیت خیلی پُرخطر یا قرمز کرونا رو به رو است. همچنین شهرستانهای بیرجند، طبس، فردوس و نهبندان در وضعیت پُرخطر یا نارنجی، شهرستان قاین، درمیان و خوسف در وضعیت زرد و شهرستان‌های بشرویه، زیرکوه و سرایان هم در وضعیت سفید و کم خطر قرار دارند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران