19. شهريور 1399 - 11:40
بیرجندرسا-شهر‌های مود ، نهبندان و خوسف خراسان جنوبی ، به شبکه شهر‌های خلاق فرهنگی هنری ایران پیوستند.

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان این که داوری آثار دریافتی و انتخاب شهر‌های مرحله نهایی از میان ۳۶۷ شهر مشارکت کننده در این طرح انجام گرفت، گفت: پس از چند مرحله داوری، ۱۲۹ شهر در ۹ حوزه موضوعی به مرحله نهایی راه یافتند.

سید علی زمزم افزود : پس از داوری نهایی ، شهر خوسف خراسان جنوبی در حوزه ادبیات به شبکه ۲۷ شهر خلاق، مود در حوزه صنایع دستی و سنتی به شبکه ۱۸ شهر خلاق و نهبندان در حوزه هنر‌های تجسمی به شبکه ۲۲ شهر خلاق فرهنگی و هنری در کشور پیوست.

وی با اشاره به این که توجه به ظرفیت‌های بومی، محلی، ملی و ارزش‌های دینی در طراحی و اجرای برنامه‌ها از جمله شاخص‌های انتخاب شهر‌ها توسط هیئت داوران بود، گفت: تأثیر پایدار در ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهر، مشارکت مردمی و فعالان حوزه فرهنگ و هنر، و خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ها نیز، از دیگر شاخص‌ها در این انتخاب بود.

شبکه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر، عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهر‌ها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است.

  • این طرح با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نهاد‌ها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری در حوزه شهری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در حال اجراست.

نظرات کاربران