18. شهريور 1399 - 9:29
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خبرداد:
رقابت ۱۰۲ نفر در مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن در خراسان‌جنوبی
بیرجندرسا-مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: ۱۰۲ نفر در مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن در خراسان‌جنوبی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پوراظهار کرد: بزرگترین رویداد قرآنی خراسان‌جنوبی در قالب مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن‌کریم روزهای ۱۹ و ۲۰ شهریور ماه در استان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در این دوره از مسابقات (چهل و سومین دوره مسابقات قرآن) ۱۰۲ نفر از شرکت کنندگان وارد مرحله استانی شدند و در هفت رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

بخشی‌پور با اشاره به اینکه از این ۱۰۲ نفر ۵۸ نفر خانم و ۴۴ نفر نیز از آقایان هستند، ادامه‌داد: ۱۴ نفر در رشته حفظ پنج جزء، ۱۷ نفر در رشته حفظ ۱۰ جزء، ۱۳ نفر در رشته حفظ ۲۰ جزء و ۱۱ نفر نیز در رشته حفظ کل مسابقه می‌دهند.

وی افزود: همچنین در رشته قرائت ۱۷ نفر، در رشته ترتیل ۱۷ نفر و در رشته اذان نیز ۱۳ نفر از متسابقین با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی یادآور شد: همچنین ۱۰ نفر از برگزیدگان سال گذشته بدون شرکت در مرحله شهرستانی به صورت مستقیم وارد مرحله استانی شدند.

بخشی پور گفت: مرحله استانی چهل و سومین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم خراسان‌جنوبی در سالن شهید رحیمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

نظرات کاربران