1. شهريور 1399 - 17:20
بیرجندرسا-مسئول دفتر قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۷ عنوان برنامه قرآنی در استان اجرا می شود، گفت: برای بزرگداشت ماه محرم تولید پوستر و ضبط برنامه های قرآنی برای پخش در فضای مجازی را در دستور کار داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «محمد جعفری» پیش از ظهر امروز (1 شهریور) در نشست خبری با اصحاب رسانه به صورت ویدئوکنفرانس اظهار داشت: متاسفانه به علت شیوع ویروس کرونا وقفه ای در اجرای برنامه های قرآنی استان ایجاد شده بود اما با برنامه‌ریزی های متعدد و بسیار تلاش کردیم تا مشکلات موجود برطرف شوند. 

 

مسئول دفتر قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: در بستر فضای آموزشی فعالیت هایی را در قالب مطالب قرآنی و انتخابات حوزه های قرآنی به صورت مجازی انجام دادیم و با همه محدودیت های اجتماعی نگذاشتیم که حوزه قرآن و عترت در جامعه کم رنگ شود.  
 

وی با بیان اینکه امسال 17 عنوان برنامه قرآنی ویژه ماه محرم برگزار می کنیم، افزود: محرم امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط خاصی دارد و باید از فضاها و بسترهای مختلف برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای کربلا حداکثر استفاده را داشته باشیم. 

 

جعفری با بیان اینکه امروز در حوزه قرآنی کاروان نمادین نینوا در قالب کاروان خودرویی به حرکت در می ‌آید، گفت: یکی دیگر از برنامه های ما در ماه محرم برگزاری مراسمات مذهبی در قالب طرح حسینه مجازی است و به خاطر شرایط کنونی چند برنامه مختلف دیگر نیز پیش بینی شده است تا در فضای مجازی اجرا شوند.  

مسئول دفتر قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در ادامه گفت: تولید و انتشار پوستر ویژه ماه محرم و تولید و ضبط برنامه های قرآنی برای پخش در فضای مجازی را در دستور کار داریم و سخنرانی با حضور یکی از اساتید در خصوص تاریخ قیام امام حسین(علیه السلام) را در فضای مجازی پخش می کنیم.  
 

وی با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: در راستای گرامیداشت این هفته سوالات مسابقه را در قالب پیامک اعلام خواهیم کرد و جوایزی به برگزیدگان اهدا می کنیم.  
 

جعفری با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرح های موسسات قرآنی در فضای مجازی حمایت می کند، افزود: در ماه رمضان امسال موسسات قرآنی استان طرح های خوبی را در فضای مجازی اجرا کردند و مورد حمایت قرار گرفتند و در حال حاضر چهار موسسه قرآنی طرح هایی در خصوص مباحث تبیین و ترویج و آموزش ابلاغ کرده اند.  
 

مسئول دفتر قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: بودجه های قرآنی برای حمایت از طرح هایی است که به آموزش و تبلیغ بپردازند و بر اساس میزان قبولی حمایت هایی صورت می گیرد و تاکنون در سال جاری 70 میلیون تومان به حساب موسسات قرآنی واریز کردیم.

نظرات کاربران