29. مرداد 1399 - 13:39
بیرجندرسا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۱۵ هزار و ۹۵۶ دانش آموز دختر و پسر پایه دوازدهم این استان در آزمون سراسری سال ۹۹ طی چهار روز شرکت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدعلی واقعی روز چهارشنبه در نخستین روز برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در بازدید از حوزه‌های امتحانی شهرستان فردوس افزود: امروز ۸۸۵ دختر و پسر پایه دوازدهم شهرستان‌های بشرویه، خوسف، درمیان، زیرکوه، سربیشه، فردوس و طبس در گروه آزمایشی هنر به رقابت پرداختند.

وی بیان کرد: رسالت برگزاری مطلوب آزمون سراسری در هفت شهرستان استان برعهده دستگاه تعلیم و تربیت است. 

نماینده رسمی سازمان سنجش در آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به رقابت ۲۸۹ دانش آموز در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در نوبت صبح فردا (پنجشنبه) گفت: عصر همین روز یک هزار و ۶۷۸ دانش آموز در گروه آزمایشی علوم انسانی به رقابت خواهند پرداخت.

وی اظهار داشت: صبح جمعه نیز یک هزار و ۸۳۴ دانش آموز پایه دوازدهم در آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت می‌کنند.

واقعی از ثبت‌نام ۶۸۹ دانش آموز دختر و پسر در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی خبر داد و گفت: به منظور حفظ سلامت داوطلبان و پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا در استان تمامی پروتکل‌های بهداشتی با فاصله گذاری مد نظر ستاد مبارزه با کرونا در همه حوزه‌های آزمون سراسری با وسواس خاص رعایت شده است.

اولین روز از ماراتن کنکور سراسری ۱۳۹۹ در گروه آزمایشی هنر امروز - چهارشنبه ۲۹ مرداد - همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مسئولیت برگزاری کنکور در چهار شهرستان این استان برعهده دانشگاه‌ها است.

از مجموع داوطلبان استان ۶ هزار و ۶۷۲ نفر در حوزه دانشگاه بیرجند رقابت می‌کنند که ۲ هزار و ۹۳۶ داوطلب آقا معادل ۴۴ درصد و سه هزار و ۷۳۶ داوطلب خانم معادل ۵۶ درصد هستند.

همچنین با توجه به لزوم رعایت تمامی پروتکل‌های اعلامی این آزمون علاوه بر دانشگاه بیرجند در مصلای المهدی (عج) نیز برگزار می‌شود.

کنکور سراسری گروه آزمایشی هنر صبح امروز (چهارشنبه) با شرکت ۲۰۰ داوطلب مرد و ۵۱۸ داوطلب زن و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه آزمونی دانشگاه بیرجند برگزار شد.

کنکور سراسری امسال به علت شیوه ویروس کرونا در چهار روز و از ۲۹ مردادماه تا اول شهریور برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران