19. مرداد 1399 - 15:16
بیرجندرسا-مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: نهادینه‌کردن شعار جوان‌باوری و جوان‌یاوری در سازمان‌ها و نهادهای دولتی نیازمند گفتمان‌سازی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حسن عزیزی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به هفته تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی جوانان (از ۱۹ تا ۲۵ مردادماه)، اظهار داشت: مأموریت خطیر وزارت ورزش و جوانان و ادارات کل استان‌ها، عینیت‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی با بیان اینکه نهادینه‌کردن شعار جوان‌باوری و جوان‌یاوری در سازمان‌ها و نهادهای دولتی نیازمند گفتمان‌سازی است، بیان داشت: غنی‌سازی و کیفیت‌بخشی اوقات فراغت جوانان، مطالبه‌گری و نگاه‌ ویژه به آسیب‌های اجتماعی از جمله اولویت‌های پیش‌روی معاونت فرهنگی و امور جوانان این اداره‌کل است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به ۳۷ سازمان مردم‌نهاد فعال زیر نظر اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی، یادآور شد: در افق ۱۴۰۰ این اداره‌کل، این تعداد باید به ۵۰ سمن برسد.

وی از فعالیت ۱۶ سمن مجوزدار اداره‌کل ورزش و جوانان در شهر بیرجند خبر داد و گفت: شهرستان‌های نهبندان و درمیان فاقد سازمان مردم‌نهاد است.

«مهدی قناد» معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی نیز خاطرنشان‌ کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد تشکیلاتی غیرانتفاعی و غیرسیاسی‌ مشارکت‌جویانه هستند و فلسفه وجودی آنان ساختارسازی و مدیرپروری است.

وی افزود: سمن‌های خراسان‌جنوبی در حوزه‌های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، علمی و پژوهشی فعالیت دارند و در هفته تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی جوانان بیش از ۳۰ برنامه اجرا می‌شود.

نظرات کاربران