15. مرداد 1399 - 17:58
بیرجندرسا-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: انتقال اخبار صحیح در چرخه اطلاع رسانی به شفافیت منجر می‌شود که اصل مهمی در حکمرانی است و در نهایت اعتماد عمومی را افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، ناصر خوش خبر روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع‌ رسانی استان با اشاره به در پیش بودن هفته دولت بر ضرورت معرفی خدمات دستگاه‌های اجرایی در این هفته تاکید کرد و افزود: هفته دولت امسال باید نسبت به سال‌های گذشته متفاوت باشد و معرفی دستاوردهای دولت با استفاده از ظرفیت روابط‌ عمومی‌ها معنا پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: اگر انتظار داشته باشیم رسانه‌ها بدون ایفای نقش روابط عمومی دستگاه‌ها اطلاع ‌رسانی داشته باشند، توفیقی حاصل نمی‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: تئوری‌پردازی و کلی‌گویی در باب اهمیت روابط عمومی کافی نیست و باید در مجموعه دستگاه‌های اجرایی به ویژه مدیران، این باور شکل بگیرد که جایگاه روابط عمومی در آگاهی‌بخشی و معرفی خدمات دولت ممتاز است و خروجی اطلاع ‌رسانی، رضایتمندی مردم از دولت و نظام جمهوری اسلامی است.

خوش‌خبر ادامه داد: در آستانه هفته دولت، ضروری است روابط عمومی‌ها به طور جدی همراهی و مدیران نیز حمایت کنند تا اقدامات دولت در استان به درستی تبیین و اطلاع‌رسانی شود.

وی با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار یادآور شد: شغل شریف خبرنگاری، حرفه‌ای با مسوولیت اجتماعی بالا و پرهزینه است و اصل مهمِ اخلاق حرفه‌ای، لازمه این شغل است که اگر رعایت نشود، ویرانگر خواهد بود.

خوش خبر تصریح کرد: رسانه‌ها در استان خراسان جنوبی، با تمکین به ضوابط و رعایت اخلاق حرفه‌ای به خوبی نقش اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی را ایفا می‌کنند که قابل تقدیر است.

رییس شورای اطلاع رسانی استان خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت اهدای خون در شرایط کنونی افزود: در شرایط شیوع بیماری کرونا، یکی از کمبودهایی که با آن مواجه هستیم کاهش آمار اهدای خون و در نتیجه افت ذخایر خونی است و اگرچه مردم استان خراسان جنوبی در حمایت از جامعه پزشکی و بیماران نیازمند به خون پیشگام بوده‌اند، اما باید بستری فراهم شود تا در این روزها نسبت به این امر خداپسندانه، اهتمام بیشتری داشته باشیم.

خوش خبر گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، همچنان باید مورد توجه و تاکید دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها باشد تا مردم بتوانند زندگی عادی خود را ادامه دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از پیگیری مصوبات جلسات گذشته شورای اطلاع ‌رسانی استان، به تبیین ویژگی‌های روابط عمومی و راهکارهای فعال‌تر شدن روابط عمومی‌های دستگاه اجرایی استان پرداخت.

بررسی درگاه‌های اطلاع رسانی ادارات استان درخصوص بیماری کرونا دستور کار دیگر جلسه بود که مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این نشست، گزارشی از روند آماده‌سازی پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت قرائت شد.

نظرات کاربران