13. مرداد 1399 - 15:23
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: تبلیغ تنها به سخنرانی خلاصه نمی‌شود بلکه در قیافه، سکوت، فریاد و بیش از همه در عمل انسان خود را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی به مناسبت ۱۲ مرداد سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دیدار رییس و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی موذن جامعه ایمانی و انقلابی ایران است.

وی اظهار داشت: همه مبلغان که موذن‌های جامعه هستند باید توجه داشته باشند، یک موذن مردم را به سوی خدا دعوت می‌کند، تبلیغ اگر بخواهد «رسالات الله» باشد، باید از اصولی تعریف شده بهره ببرد تا به بیراهه نرود، لذا اولین اصل این است که هر تبلیغ، ماهیت قابل تعریف داشته باشد و آن ماهیت نیز براساس حق شکل گرفته باشد.

امام جمعه بیرجند گفت: در این مدت طولانی که از آغاز انقلاب می‌گذرد، شورای تبلیغات اسلامی موذن جامعه انقلابی ما بوده و هست که امیدواریم در آینده موذن انقلاب در سطح بین‌الملل باشد.

وی افزود: مبلغ باید در سطحی باشد که هرگاه وارد بر موضوعی می‌شود بتواند حق و باطل را به صورت کارشناسی از یکدیگر جدا کند، زیرا فردی که مبانی حق را از باطل تشخیص نمی‌دهد، نمی‌تواند تبلیغ حق کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بدترین موضع علیه همه پیغمبران الهی، موضع لیبرالی است و یک انسان خوب هیچگاه به جریان لیبرال دموکراسی غرب وابسته نیست.

وی بیان کرد: مبلغ باید در سطحی باشد که نسبت به همه مسائل از جمله شناخت، ماهیت و جریان حق، اهلیت داشته و دارای قدرت تشخیص باشد. 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی عنوان کرد: مواد تبلیغ باید مستند باشد، تبلیغ باید با تشخیص جریانات و نه افراد صورت گیرد لذا جریانی که فاسد است باید دانست آن جریان، دیگر دردی را دوا نمی‌کند.

وی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این ۴۰ سال انقلاب، نقش بسیار موثر و آبرومندی را در سطح بین‌الملل داشته و دارد.

نظرات کاربران