11. مرداد 1399 - 11:38
بیرجندرسا-یونسی با بیان اینکه حقوق معوقه کارکنان شهرداری نهبندان طی ۱۰ روز آینده پرداخت می شود، گفت: سه ماه حقوق کارکنان شهرداری نهبندان به تعویق افتاده است اما ۲۰ درصد از آن را تاکنون پرداخت کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«غلامرضا یونسی» اظهار داشت: در هفته دولت امسال سه پروژه مهم از جمله آسفالت و کارگاه موزائیک سازی شهرداری نهبندان و جدول گذاری معابر را در دستور کار داریم که به بهره برداری خواهیم رساند.

 

شهردار نهبندان با اشاره به اینکه در خصوص پروژه آسفالت معابر شهر نهبندان اعتباری بالغ بر  930 میلیون تومان هزینه کرده ایم، افزود: کارگاه موزائیک سازی شهرداری نهبندان را با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان راه اندازی می کنیم و در خصوص جدول گذاری معابر اعتباری بالغ بر 70 میلیون تومان هزینه شده است.

 

وی به میزان اعتبارات تخصیص یافته به شهرداری نهبندان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: اعتبارات سال گذشته بالغ بر 10 میلیارد تومان بوده و امسال میزان اعتبارات شهرداری نهبندان به 20 میلیارد تومان رسیده است که رشد 100 درصدی نشان می دهد.

 

یونسی با اشاره به پروژه های مهم شهرداری نهبندان در سال جاری گفت: امسال احداث رستوران آبی شهر نهبندان به متراژ یک هزار و 500 مترمربع را در دستور کار داریم؛ زمین این مجتمع رفاهی 15 سال رها شده بود و اکنون بهسازی و آلاچیق سازی آن را انجام دادیم و 200 میلیون تومان اعتبار برای ساخت این پروژه هزینه می شود.

 

شهردار نهبندان با بیان اینکه امسال عملیات اجرایی ساخت خانه صنایع دستی شهرداری نهبندان با اعتباری بالغ بر یکصد میلیون تومان آغاز می شود اضافه کرد: آبیاری قطره ای با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان در دست اجرا داریم.

 

به گفته وی، یکی از مهم ترین پروژه های ما در سال جاری احداث بازارچه صنایع دستی با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان است که بیش از یک سال طول می کشد تا به بهره برداری برسد.

 

وی در خصوص شایعات موجود در فضای مجازی مبنی بر به تعویق افتادن حقوق کارکنان شهرداری نهبندان طی سه ماه اخیر گفت: سه ماه حقوق کارکنان شهرداری نهبندان به تعویق افتاده است اما 20 درصد از آن را تاکنون پرداخت کرده ایم ولی این مشکلی است که همه شهرداری ها با این موضوع گرفتار هستند.

 

شهردار نهبندان با بیان اینکه مابقی حقوق سه ماه معوقه کارکنان شهرداری نهبندان تا 10 روز آینده پرداخت خواهد شد، گفت: ما 130 پرسنل داریم و تنها شهرداری هستیم که برون سپاری را بنا به دلایلی انجام نداده است.

 

وی در ادامه بیان کرد: شهرداری هایی که می گویند ما هیچ معوقه ای در پرداخت حقوق ها نداریم در واقع منظور آن ها حقوق بخش اداری است، در شهرداری نهبندان بخش اداری و کارگری در یک بخش قرار دارد به همین دلیل بدهی ما سنگین شده است.

 

یونسی در پایان با اشاره به اینکه شهرداری های دیگر همچون شهرداری نهبندان به پیمانکاران بدهکار هستند، افزود: راهکارهایی در نظر گرفته ایم تا بخش اداری و کارگری شهرداری نهبندان را از هم جدا و به سمت بخش خصوصی هدایت کنیم.

نظرات کاربران