9. مرداد 1399 - 15:37
بیرجندرسا-مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: نماز عید سعید قربان فردا (جمعه) در هشت بقعه متبرکه استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،حجت الاسلام پرویز بخشی پور افزود: دعای عرفه نیز در ۲۱ بقعه متبرکه خراسان جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی عصر امروز برگزار می‌شود.

وی قربانی کردن ۶۰ راس گوسفند در روز عید سعید قربان را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و اظهار داشت: امسال هفت هزار و ۲۰۰ پرس غذای گرم و ۲۲۹ بسته حمایتی همزمان با دهه ولایت در استان توزیع می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از اجرای طرح تجلیل سادات واقف برای نخستین بار در استان خبر داد و گفت: این طرح در ۱۱ شهرستان همزمان با دهه ولایت اجرا می‌شود. 

 وی ادامه داد: در دهه ولایت امسال به صورت کلی در ۳۴ بقعه متبرکه خراسان جنوبی برنامه‌هایی را برای بزرگداشت این دهه مبارک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا برگزار می‌کنیم.

حجت الاسلام بخشی پور با اشاره به اینکه مراسم جشن میلاد امام هادی(ع) در ۱۲ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود افزود: سخنرانی و مداحی با حضور مبلغان در ۲۳ بقعه متبرکه در دهه ولایت امسال برای مقابله و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی خواهیم داشت.

 وی یادآور شد: با همکاری بنیاد بین‌المللی غدیر ۱۳ کاروان شادی را در سطح خراسان جنوبی برای بزرگداشت روز عید سعید غدیر راه‌اندازی می‌کنیم.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: جشن در شب و روز عید سعید غدیر در ۲۳ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود و فعالیت‌هایی در فضای مجازی از جمله برگزاری مسابقات مختلف در ۲۸ کانال بقاع متبرکه استان انجام می‌گیرد.

نظرات کاربران