8. مرداد 1399 - 22:19
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:
طرح تشدید نظارت ها در خراسان جنوبی آغاز شد
بیرجندرسا-جرجانی گفت: از امروز (۸ مرداد) طرح تشدید نظارت بر اقلامی همانند ماسک، کالاهای بهداشتی، گوشت مرغ، تخم مرغ، شکر، سیمان، فولاد و آهن آلات، لوازم خانگی و لاستیک خودرو به مدت یک ماه آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«عباس جرجانی» امروز(۸ مرداد) به رسانه های گروهی اعلام کرد: با توجه به شرایط حاکم بر بازار و فضای روانی ایجاد شده، طرح نظارتی ویژه استان «تشدید نظارت بر بازار و انبارها» از امروز (8 مرداد) به مدت یک ماه برگزار می شود.

 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: این بازرسی ها با توجه به لزوم اتخاذ تدابیر به هنگام و مناسب در راستای اطمینان بخشی هرچه بیشتر به آحاد جامعه مبتنی بر حضور پر توان نیروهای بازرسی در سطح بازار و به منظور نیل به اهدافی نظیر ایجاد ثبات نسبی، کاهش التهاب در بازار، افزایش رضایت مندی و ارتقای اعتماد عمومی، با هدفمندسازی بازرسی ها و توجه به اولویت های کالایی و خدماتی در اقلامی همانند ماسک، کالاهای بهداشتی،گوشت مرغ، تخم مرغ، شکر، سیمان، فولاد و آهن آلات، لوازم خانگی، لاستیک خودرو و غیره انجام می شود.

 

جرجانی با بیان اینکه طرح تشدید نظارت ها در جهت هم افزایی و همکاری موثر سایر دستگاه های مرتبط با افزایش گشت های مشترک و برخورد قاطع با تخلفات احرازی و ارتقای سطح بازدارندگی به طور جدی در دستور کار بازرسان سازمان قرار می گیرد، گفت: محور  اصلی این طرح، بهره گیری از توان آحاد مردم به منظور جلوگیری از تخلفات اقتصادی است.

 

وی تصریح کرد: اطلاع رسانی مطلوب و مناسب و استفاده از ظرفیت ستاد خبری 124، گزارش ناظرین افتخاری و انجمن های حمایتی مردم نهاد از محورهای اصلی اجرای طرح تشدید نظارت ها بر کالاها است.

 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از اجرای پویش مردمی «بدون قیمت نخریم» در استان خبر داد و گفت: از عموم مردم خواستاریم تا در اجرای مطلوب این پویش همکاری کنند، چراکه با مطالبه عمومی و مردمی درج قیمت کالا و نصب نرخ نامه خدمات، متصدی ملزم می شود نسبت به رعایت اولین حق مصرف کننده یعنی درج قیمت کالا و خدمات اقدام نماید.

 

جرجانی تصریح کرد: از مردم استان نیز درخواست داریم از خرید کالای بدون درج قیمت و دریافت خدمات بدون مشاهده نرخنامه ی نصب شده در واحد صنفی خودداری نمایند.

 

وی گفت: شهروندان و مصرف کنندگان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی و سوء استفاده احتمالی برخی افراد سودجو مراتب را به سامانه ارتباطی 124 اعلام نمایند تا ضمن بررسی گزارش، با متخلفین برخورد قانونی انجام شود.

نظرات کاربران