7. مرداد 1399 - 14:53
بیرجندرسا-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: تفاهم نامه احداث واحد مسکونی ارزان‌قیمت در مرکز استان برای کارگران منعقدشده که مدت اجرای آن ۳ سال است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، غلامرضا اشرفی صبح امروز در چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تفاهم نامه احداث واحد مسکونی ارزان قیمت منعقد شده که مدت اجرای آن 3 سال است.

وی با بیان اینکه در بحث مشاغل آسیب دیده از کرونا چندین موسسه همکاری دارند افزود: در این راستا 7 میلیارد و 500 میلیون تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و بیکاری برخی از مشاغل بیان کرد: 4 هزار و 200 متقاضی کسب و کار در سامانه کارا ثبت نام کردند.

اشرفی با بیان اینکه تاکنون 6 هزار و 200 نفر از افراد بیکار شده از ابتدای اسفندماه در بحث کرونا در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند تصریح کرد: برای واجدین شرایط مبلغی توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شده است.

وی نرخ بیکاری خراسان جنوبی در سال 98  برابر اعلام مرکز آمار ایران را 6.9 درصد عنوان و خاطرنشان کرد: در سال گذشته خراسان جنوبی در مقایسه با سایر استان‌های کشور رتبه یکم را داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه در خراسان جنوبی نرخ بیکاری در سال 98 نسبت به سال 97، 2 درصد کاهش داشته است یادآور شد: نرخ مشارکت اقتصادی خراسان جنوبی در سال گذشته 45.1 درصد است.

اشرفی یادآور شد: 5 مرکز دفاتر مشاوره و اطلاع رسانی خدمات کارآفرینی در استان وجود دارد که در مجموع 260 طرح کسب و کار، حمایت و مشاوره کردند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران