7. مرداد 1399 - 15:09
نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس گلایه کرد؛
بازسازی اورژانس نهبندان چشم انتظار ۲ میلیارد اعتبار
بیرجندرسا-نخعی با گلایه از مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همه اورژانس های در حل ساخت خراسان جنوبی ساخته شده است ولی اورژانس نهبندان هنوز در گیر و دار یک یا دو میلیارد تومان اعتبار است، این موضوع باید پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «مصطفی نخعی» امروز (۷ مرداد) در شورای اداری شهرستان نهبندان ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر علیه السلام، اظهار کرد: از سال 1368 که نهبندان به شهرستان ارتقاء یافته 31 سال می گذرد که اقدامات جهادی خوبی شکل گرفته اما همچنان در بسیاری از مسائل و زیرساخت ها با مشکل مواجه هستیم.

 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: در طول این 31 سال فرصت های خوبی هم رخ داده که مهمترین و شاخص ترین آن، سفر مقام معظم رهبری در سال 1378 بود که مبارک بود و مصوبات خوبی شکل گرفت اما این مصوبات همچنان بر زمین مانده است.

 

نخعی با ابراز تاسف از اجرایی نشدن مصوبات رهبری بعد از 31 سال به نهبندان، گفت:  اولویت اول من و همه مسئولان، پیگیری این مصوبات است، هر دستگاهی باید مصوبات را لیست و ارائه کند.

 

وی تصریح کرد: دیروز وزیر کشور دستور داد که مصوبات سفر رهبری به نهبندان دوباره بازخوانی و مصوباتی که اجرا نشده است پیگیری شود، لذا در این مقطع زمانی مهمترین مسئولیت مدیران این مهم است.

 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر ارگانی در ایام بیماری کرونا زحمات زیادی را متقبل شده است، گفت: بیمارستان نهبندان بعد از گذشت این همه سال در شان مردم نهبندان نیست.

 

وی ضمن گلایه از مسئولین وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد: این ارگان ها باید فکری به حال نوع مدیریت خود در استان داشته باشند، چراکه مردم مشکلات را تحمل ولی تبعیض و بی عدالتی را تحمل نمی کنند.

 

نخعی ضمن گلایه از وضعیت بهداشت و درمان شهرستان نهبندان، تصریح کرد: برای تحقق این مقوله در بین شهرستان های استان تبعیض قائل شده است و مردم این بی عدالتی ها را نمی پذیرد.

 

وی اورژانس نهبندان را از اولویت های درجه یک وزارت بهداشت ذکر کرد و گفت: همه اورژانس های در حل ساخت استان ساخته شده ولی اورژانس نهبندان هنوز در گیر و دار یک و دو میلیارد تومان است، این موضوع باید پیگیری شود.

 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در موضوع راه، اقدامات خوبی شکل گرفته است و مسیر نهبندان به بیرجند تا حدودی تعیین تکلیف شده است ولی باید همه مدیران امر کمک کنند تا این مسیر به اتمام برسد.

 

نخعی گفت: مسیر ارتباطی نهنبدان به شهداد، شریان اقتصادی برای مردم نهنبدان است؛ در این خصوص ارتباطی با نماینده گان مردم استان کرمان و وزارت راه انجام شده، امیدواریم این راه وارد فاز عملیاتی شود.

 

وی مقوله راه را یکی از مهمترین زیرساخت های توسعه عنوان کرد و ادامه داد: تا راه های نهبندان سر و سامان نگیرد، نمی توانیم توسعه های دیگری را داشته باشیم.

 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: منطقه ویژه اقتصادی نهبندان درگیر و دار و ساز و کار اداری است که با پیگیری های انجام شده در مرحله تشخیص مصلحت نظام است و نیاز به رایزنی زیادی دارد، رویکرد کلی موافق این موضوع نیستند.

 

نخعی یادآور شد: موضوع بازگشایی مرز دوکوهانه یکی از مهمترین اولویت ها و قابلیت های اقتصادی، اجتماعی و امنیتی برای شرق کشور است که با معاون وزیر و ظریف دیداری داشته ایم و بر موضوع مرز دوکوهانه تاکید داشته ایم، البته بخش زیادی از این مشکل در کشور مقابل است که این کشور قول مذاکره داده است.

 

وی با اشاره به ارتقای ساختار اداری شهرستان نهبندان، گفت: این مهم از مصوبات سفر رهبری است و فرمانداری ویژه از کارهای بر زمین مانده شهرستان است که دوباره با مکاتباتی که با وزارت کشور داشته ایم، به گردش افتاده است.

 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتقای دهستان عربخانه به بخش عربخانه در حال پیگیری است و در انتظار طرح موضوع در هیئت دولت است،

 

وی عنوان کرد: ما باید با وجود محدودیت ها به سمت قوی شدن برویم، تحریم ها ما را به پیشرفت هایی سوق داده است، انتظار می رود این ظرفیت ها را باور و از آن استفاده کنیم.

 

نخعی با تاکید بر اینکه باید اقتصاد تک محوری نفتی را کنار گذاشت، گفت: در حال حاضر مردم زندگی را به سختی در حال گذران هستند و از مسئولان انتظار تعامل، کار و رفتار مناسب و کریمانه دارند.

 

وی تصریح کرد: مردم از نوع رفتار مسئولان برخی ادارات گلایه مند هستند، مسئولان وظیفه دارند مردم را درک کنند و تکریم ارباب رجوع قانون است و ما ناظر بر اجرای قانون وظیفه تذکر داریم.

 

نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از مسئولان خواست دلسوزانه با مردم رفتار کنند چراکه اگر رفتار مسئولیت پذیرانه و کریمانه با مردم داشته باشند، مردم مشکلات و محدودیت ها را می پذیرند ولی رفتار سربالا زیبنده یک مدیر اسلامی نیست.

نظرات کاربران