6. مرداد 1399 - 11:31
بیرجندرسا-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: ۷۷۱ نفر نیروی شغل اولی در خراسان‌جنوبی از مزایای طرح یارانه دستمزد بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،غلامرضا اشرفی اظهار داشت: طرح یارانه دستمزد سال گذشته با هدف کاهش هزینه‌های به‌کارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما، پایداری تولید و اشتغال و حمایت از ارتقاء تولید داخلی اجرا شد.

پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم‌برخوردار و مناطق غیر برخوردار همچنان در خراسان‌جنوبی ادامه دارد

 

وی بیان داشت: به‌منظور اجرای تبصره ۴ ماده ۳۲ قانون احکام دائمی برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال، پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم‌برخوردار و مناطق غیر برخوردار همچنان در خراسان‌جنوبی ادامه دارد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی مطرح کرد: طول دوره پرداخت یارانه دستمزد به ازای هر نیروی کار شغل اولی با تأیید دستگاه هماهنگ‌کننده تا سقف ۱۲ ماه است و میزان یارانه دستمزد، معادل ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار است که براساس صورت وضعیت مزد ارسالی به سازمان تأمین اجتماعی محاسبه و پرداخت می‌شود.

یارانه دستمزد وجهی است که توسط دولت بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی که به افراد بیکار بین ۲۰ تا ۳۵ سال اطلاق می‌شود به‌عنوان یارانه، به کارفرما پرداخت می‌شود

 

اشرفی سقف بهره‌مندی هر کارگاه برای استفاده از نیروی کار شغل اولی را معادل حداکثر ۵۰ درصد نیروی کار موجود عنوان کرد و گفت: یارانه دستمزد وجهی است که توسط دولت به موجب شیوه‌نامه ابلاغی به‌صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی که به افراد بیکار بین ۲۰ تا ۳۵ سال اطلاق می‌شود و فاقد سابقه بیمه پردازی برای مدت سه ماه یا بیشتر باشند به‌عنوان یارانه، به کارفرما پرداخت می‌شود.

 

 وی خاطرنشان کرد: تاکنون از ابتدای اجرایی شدن این طرح در استان ۷۷۱ نفر نیروی شغل اولی در ۱۹۷ کارگاه استان مشغول به کار شده‌اند.

نظرات کاربران