4. مرداد 1399 - 12:23
بیرجندرسا- نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت بازار و افزایش قیمت‌ها به سرمایه اجتماعی نظام ضربه می‌زند و اگر فرهنگ و مسائل اعتقادی و ایمانی جامعه کمرنگ شود آسیب جدی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم،حجت‌الاسلام مجید نصیرایی صبح امروز در شورای اداری شهرستان طبس اظهار داشت: در تاریخ انقلاب ثابت شده که مردم با همه وجود و گرفتاری‌ها پای نظام ایستاده‌اند که برآمده از تدین و اخلاص و وفاداری آنها به نظام است.

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم استان خراسان جنوبی همیشه برای حضور و همراهی نقش‌آفرینی کرده‌اند ولی با کمبودها مواجه هستند و در همین انتخابات مجلس دیدیم که هم‌استانی‌های ما مشارکت بالایی نسبت با سایر نقاط کشور داشتند.

وی تاکید کرد: اگر فرهنگ و مسائل اعتقادی و ایمانی جامعه کمرنگ شود، آسیب جدی این کم توجهی و بی‌توجهی به مساله فرهنگ برای همه خواهد بود و به طور یقین اگر آتشی به پا شود تر و خشک خواهند سوخت که نمونه آن در سوریه و بلاد اسلامی و ورود آمریکا و اسرائیل دیده‌ایم که باعث شده به مال و جان و ناموس مردم تجاوز می‌شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: وضعیت فعلی جامعه و بازار و فشارها بر مردم دارد به سرمایه اجتماعی نظام ضربه می‌زند و مردم کمرنگی و بی‌عرضگی برخی را می‌بییند و آن را به نظام ربط می‌دهند و اگر قرار باشد بی‌تفاوت باشیم، سرانجام خوبی نخواهد داشت.

 نصیرایی به نیکی از امامان جمعه فقید شهرستان یاد کرد و گفت: نقش امام‌جمعه طبس در 2 سال گذشته یک نقش محوری بوده که جناح‌ها و افکار مختلف را گردهم آورده و حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی باعث همدلی و همگرایی شده است.

وی به خدمات ارزشمند آیت‌الله رئیسی و قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: هرچند در حوزه بیت‌المال خوب عمل شده اما با حیف‌های بیت‌المال و کوتاهی برخی مسئولان در حق کشور و مردم باید برخورد جدی شود و کسانی که مسئولیت داشته و انجام وظیفه صحیح نکرده‌اند، محاکمه شوند.

وی گفت: مسئولی که روی خون شهدا نشسته و مدیون مردم و شهیدان است، موظف با عملکرد خوب، پیگیری حقوق مردم با قوت مضاعف و پاسخگویی به جامعه است و مقامات قضایی از جمله دادستان‌ها اگر دیدند مدیری کوتاهی می‌کند، باید به طوری جدی برخورد کنند.

وی تاکید کرد: مسئولان به میان مردم بروند و صدای آنها را بشنوند و مشکلات را رفع کنند که برخی موارد جزئی با حضور یک‌ مسئول رفع و گاهی به دلیل بی‌توجهی به موضوعی حاد تبدیل می‌شود.

نظرات کاربران