4. مرداد 1399 - 9:21
بیرجندرسا-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۳۰۰ واحد متخلف به‌دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با وجود تذکرات متعدد تعطیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، کامبیز مهدی‌زاده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: در مرحله دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از ۲۳ فروردین‌ماه آغاز شد تاکنون ۵۹ هزار و ۸۳۲ بازدید از صنف‌های مختلف انجام و مشخص شد ۶۲.۸ درصد اصناف  استان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

وی از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ۶۳.۵ درصد ادارات استان خبر داد و بیان داشت: دو هزار و ۱۱۶ بازرسی از این مکان ‌های انجام شد که به ادارات متخلف تذکر‌هایی داده شد تا در صورت تکرار برابر مقررات اداری با متخلفان برخورد می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام اینکه ۳۰۰ واحد متخلف به‌دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با وجود تذکرات متعدد تعطیل شدند، عنوان کرد: واحد‌های صنفی که الزامات بهداشتی را رعایت نمی‌کردند در مرحله اول ۴۸ ساعت اخطار می‌گرفتند و در صورت تکرار تخلف پس از اخذ دستور مقام قضایی نسبت به پلمب واحد صنفی متخلف اقدام شده است.

مهدی‌زاده با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا در استان، از ممنوعیت فعالیت تالارها در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی خبر داد و مطرح کرد: این واحدهای صنفی در صورت فعالیت پلمب خواهند شد.

نظرات کاربران