30. تير 1399 - 11:17
بیرجندرسا-بعد از درگذشت "هاشم" سریال "متهم گریخت" نوبت به "مش‌قربون" یکی از کاراکترهای خاطره‌انگیز این مجموعه تلویزیونی رسید. پورمخبر در این سال‌های اخیر نتوانست کار جدیدی را در کارنامه کاری‌اش ثبت کند، چون گرفتار کهولت و آلزایمر شد و بر اثر سکته مغزی درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، لحظاتی پیش رضا عطاران با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش خبر از درگذشت احمد پورمخبر بازیگر سینما و تلویزیون داد. محبوبیت پورمخبر با «متهم گریخت» و «ترش و شیرین» رضا عطاران به اوج خودش رسید. مرحوم پورمخبر  متولد 1319 در محله گلوبندک بود که در سن 80سالگی و براساس سکته مغزی درگذشت.

چندی پیش فرزندش محمد پورمخبر درباره ویدئوهایی که در فضای مجازی برای پدرش پخش کرده بودند واکنش نشان داد و گفت:  پدرم چند سالی است به‌دلیل کهولت سن، آلزایمر دارد اما نه تنهاست و نه مشکل مالی دارد. متأسفانه برخی از ابتدا دوست نداشتند پدرم در سینما باشد و برخی هم به‌دنبال خراب کردن پدرم هستند، چند بار هم اقدام به شایعه‌پراکنی‌های دیگری کردند تا آبروی ایشان را ببرند. در این سال‌ها هم بارها به ایشان پیشنهاد کار شده اما به‌دلیل کهولت نتوانستند در خدمت گروه و کار دیگری باشند.

پسر پورمخبر همچنین گفته بود: فضای مجازی مکانی شده برای انتشار شایعات و متأسفانه پدر هم از این اتفاقات بی‌نصیب نمانده است، من از آن‌هایی که قصد تخریب همه را دارند می‌پرسم که؛ آیا در اطراف شما کسی به‌دلیل کهولت سن اشتباه نمی‌کند؟ آیا درست است که برای جذب مخاطب به هر اقدام کثیفی دست بزنیم؟ بشخصه به‌شدت از اتفاقات پیش‌آمده ناراحتم و در عین حال که خانواده و برخی از طرفدارانِ پدر به‌دنبال پیگیری از مراجع ذی‌ربط هستند اما از بانیان این اتفاق و مروجین شایعات و بی‌آبرو کردن امثال پدرم، نخواهیم گذشت.

حالا او با همه این طنازی‌ها و اتفاقات خاطره‌انگیز برای همیشه صحنه روزگار را ترک کرد و بعد از پست رضا عطاران، محمد پورمخبر در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، خبر درگذشت پدرش را تأیید کرد و گفت: پدرش یک ماهی به‌علت سکته مغزی در بیمارستان فیروزگر بستری شده بود و امروز دار فانی را وداع گفت.

او تأکید کرد: هیچ ربطی به کرونا نداشته و در بهشت زهرا(ع) و قطعه هنرمندان تشییع خواهیم داشت. الآن بیمارستانیم تا کارهای اداری مربوط را انجام دهیم و شرایط فراهم شود بتوانیم آیین تشییع را روز چهارشنبه در بهشت زهرا داشته باشیم.

نظرات کاربران