19. تير 1399 - 19:10
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان با اشاره به لزوم اصلاح قانون وکالت، اعلام کرد: نمایندگان در خصوص شکست انحصار صدور مجوز و حمایت از اصلاح «قانون وکالت» باید این قانون را دقیق بررسی کرده و پس از بررسی‌های لازم اقدامات مقتضی را به نفع مردم انجام دهند که این موضوع را به طور حتم در مجلس پیگیری خواهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،حسین خسروی‌اسفزار با اشاره به موضوع انحصار کانون‌های وکلا اظهار داشت: انحصار به‌صورت کلی در هر موضوعی زمینه‌ساز فساد است.

وی با اشاره به قوانین موجود در کشور و خصوصاً قانون اساسی کشور جمهوری اسلامی، بیان داشت: در هر کشوری به تعبیر شایسته ملاک قانون است و این قانون به‌طور حتم از بی‌قانونی بهتر است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: قانون برای بهره‌مندی افراد در هر زمینه‌ای اعم از استخدام و مسائل اقتصادی شرایطی لحاظ کرده است و اگر قانون در حوزه‌های مختلف مراعات نشود و خلاف قانون و مقررات انحصار صورت پذیرد محکوم است.

خسروی انحصار را یکی از عوامل فساد دانست و تبیین کرد: یکی از عوامل فساد انحصار است و این انحصار از هر زمینه‌ای ممکن است صورت پذیرد مانند مانند رانت اطلاعاتی یا رانت مادی که همه این موارد طبیعتاً فسادانگیز است.

وی با اشاره به لزوم اصلاح قانون وکالت، اعلام کرد: نمایندگان در خصوص شکست انحصار صدور مجوز و حمایت از اصلاح «قانون وکالت» باید این قانون را دقیق بررسی کرده و پس از بررسی‌های لازم اقدامات مقتضی را به نفع مردم انجام دهند که این موضوع را به طور حتم در مجلس پیگیری خواهم کرد.

نظرات کاربران