9. تير 1399 - 12:11
بیرجندرسا-رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی گفت: براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، هفت تالار در خراسان‌جنوبی که پروتکل‌های بهداشتی را براساس دستورالعمل‌ها رعایت نکردند، پلمب شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،رضا علیزاده اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا، هیچ دستورالعملی مبنی بر اینکه تالارها برگزاری جلسه داشته باشند، ابلاغ نشده است.

وی افزود: از همان ابتدا مشخص شد تا تالارها تنها برای سرو غذا فعال باشند و جلسه‌ای در آن‌ها برگزار نشود.

رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی بیان کرد: در برخی از تالارها مراسم و جلسات جمعی برگزار شد و در همین راستا بر طبق صحبت‌های رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، تعدادی از تالارها پلمب شدند.

علیزاده، تعداد تالارهای پلمب شده در سطح استان را هفت مورد عنوان کرد و افزود: برطبق ابلاغیه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، فعالیت تالارها در شهرستان‌های با وضعیت شیوع نارنجی و قرمز که در مجموع  شش شهرستان هستند، ممنوع شد و معلوم نیست تا چه زمانی این تصمیم ادامه داشته باشد.

وی با تاکید بر نظارت‌ها بر این اماکن، افزود: براساس ابلاغیه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، در شهرهایی که هنوز اجازه فعالیت تالارها وجود دارد باید ۵۰ درصد ظرفیت پذیرش مهمان داشته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و همچنین در شهرهای با وضعیت شیوع قرمز و نارنجی در صورت فعالیت تالارها مجبور به پلمب واحد صنفی خواهیم بود.

نظرات کاربران