8. تير 1399 - 13:28
بیرجندرسا-بیکی گفت: آموزش های مهارت آموزی در نهبندان باید در راستای اشتغالزایی تقویت شود، چراکه بیکاری در نهبندان بر اساس سرشماری سال ۹۵، ۱۶ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«مجید بیکی» امروز (8 تیر) در دیدار با مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی اظهار کرد: کرونا، سیستم های آموزشی آموزش پرورش، فنی و حرفه ای و دانشگاه ها را مختل کرده است ولی موضوع مهارت آموزی مهم است.

 

فرماندار نهبندان گفت: آموزش های مهارت آموزی در نهبندان باید در راستای اشتغالزایی تقویت شود، چراکه بیکاری در نهبندان بر اساس سرشماری سال 95، 16 درصد است.

 

بیکی با اشاره به اینکه دامداری، کشاورزی و معدن از ظرفیت های شهرستان نهبندان است، افزود: باید کلاس های فنی و حرفه ای مانند تعمیر قطعات، تراش سنگ های قیمتی، خوشه های صنایع دستی در راستای اشتغال در این شهرستان برگزار شود.

 

وی با تاکید بر تقویت جایگاه مهارت آموزی در نهبندان افزود: دانشگاه نهبندان باید تفاهم نامه های مهارتی برای شهرستان منعقد کند.

 

فرماندار نهبندان گفت: آموزش‌های فنی و حرفه ای را باید به روستاها ببریم، چراکه کرونا و هزینه های مسافت، آموزش را تعطیل کرده است.

 

بیکی تصریح کرد: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان نهبندان دنبال شود.

نظرات کاربران