3. تير 1399 - 11:38
بیرجندرسا-مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از اجرای ۵۰ عنوان برنامه در بقاع متبرکه استان طی دهه کرامت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،حجت‌الاسلام پرویز صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های دهه کرامت بیان کرد: طی این هفته ۵۰ برنامه در بقاع متبرکه استان اجرایی می شود.

وی راه اندازی کاروان شادی با عنوان شمیم کرامت در هفت بقعه متبرکه سطح استان را از جمله برنامه های پیش بینی شده دانست و گفت: این برنامه در امامزادگان باقریه(ع) بیرجند، امامزاده سیدعلی و سیدالحسین نهبندان، امامزادگان بی بی زینب خاتون(س) سربیشه، امامزادگان سیدمحمد و سید ابراهیم فردوس، امامزاده علی(ع) طبس و امامزاده سید عبدالکریم بشرویه اجرایی می شود.

حجت الاسلام بخشی پور با بیان اینکه در پنج بقعه متبرکه  کاروان خدام حرم رضوی را خواهیم داشت، افزود: برگزاری مراسم جشن امام رضا(ع) در بیرجند، قاین، خوسف، سرایان، فردوس، طبس و بشرویه از دیگر برنامه های هفته کرامت است.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا بیان کرد:  با توجه به عدم امکان حضور مردم، برنامه های اجرایی در امامزادگان باقریه(ع) بیرجند، امامزاده بی بی زینب خاتون(س) سربیشه، امام زاده علی سید حسین زرگ و سید حسین بن جعفرفشاه طبس و امامزادگان بی بی زینب خاتون(س) خضری ضبط و پخش می شود.

حجت الاسلام بخشی‌پور از اجرای پویش مجازی «فدای دخترم» خبر داد و گفت: این پویش در امامزادگان باقریه(ع) بیرجند، امامزاده زید قاین و مسجد حضرت ابوالفضل(ع) نهبندان برگزار می شود.

وی ایجاد نشاط عمومی با الهام از آموزه‌های رضوی در تمامی سطوح جامعه با انگیزه ه و عواطف مذهبی و جهت بخشی به آن را از جمله اهداف این برنامه ها دانست و افزود: گسترش و افزایش شناخت معرفت عمومی نسبت به حضرت رضا(ع)، حضرت معصومه و حضرت شاه چراغ و عمومی، همگانی و فراگیر ساختن فرهنگ، سیره و گفتار حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س)  از دیگر اهداف برگزاری این برنامه ها است.  

مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی با اشاره به روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: این روز در تقویم رسمی کشور به منظور تکریم و بزرگداشت جایگاه ویژه امامزادگان و بقاع متبرکه در فرهنگ و مذهب کشور به ثبت رسیده است.

نظرات کاربران