1. تير 1399 - 22:07
بیرجندرسا- مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی از اجرای طرح کرامت رضوی در ۲ قالب خانواده‌محور و مسجدمحور همزمان با دهه کرامت برای کانون‌های مساجد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار افزود: با توجه به شرایط موجود که امکان برگزاری جشن‌های عمومی در مناسبت‌ها موجود نیست، می‌توان این برنامه را به سمت و سوی جشن‌های خانگی سوق داد که هر خانواده مجری یک جشن خانگی بین اعضای خانواده خود باشد تا دهه کرامت برای تمامی اعضای خانواده اعم از کودکان و بزرگسالان گرامی داشته شود.

وی  از اجرای ۶ برنامه عملیاتی خانه‌محور در راستای طرح کرامت رضوی خبر داد و گفت: جشن کرامت شامل تزیین منزل برای اعضای خانواده و ایجاد روحیه نشاط و شادی بین اعضا، حفظ صلوات خاصه امام رضا (ع) توسط کودکان (۷ تا ۱۰ سال) در این ایام و انتشار در فضای مجازی و ارسال به ستاد کانون‌های مساجد خراسان جنوبی از طریق نرم‌افزارهای گپ، سروش، ایتا و بله به شماره ۰۹۱۵۹۶۲۹۲۲۹۸ از جمله برنامه‌ها خواهد بود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی به برگزاری مسابقه خاطره‌نویسی از زیارت اولی‌ها به مشهد و جمکران سال گذشته و ارسال اثر از طریق نرم‌افزارهای مذکور اشاره کرد و گفت: عرض ارادت به ساحت ائمه اطهار بالاخص امام رضا (ع) در قالب پویش مردمی # به -تو-از-دور-سلام آستان قدس رضوی، قرائت زیارت امین الله، زیارت عاشورا، برنامه دختران آفتاب و تجلیل از دختران هر خانواده نیز جزو برنامه‌های ستاد است.

وی از برگزاری مسابقه «بهترین درسی که از مادرم آموختم» ویژه دختران (۱۰ تا ۱۴ سال) و ارسال به ستاد استان از طریق نرم‌افزارهای گپ، سروش و بله به شماره ۰۹۱۵۹۶۲۹۲۲۸ خبر داد و افزود: آذین‌بندی و محله‌آرایی شامل نصب پرچم و تزیین محله در ایام دهه کرامت (هر منزل یک پرچم) و نذر شادی را نیز خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌ها برای تامین برخی نیازهای اصلی با مشکل روبه‌رو شدند گفت: خانواده‌ها می‌توانند در راستای سیره امام رضا (ع) درخصوص تامین این نیازها با تهیه سبدهای حمایتی، معیشتی به صورت فامیلی شادی را به خانواده‌های نیازمند هدیه دهند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی از برپایی ایستگاه‌های کریمانه و تهیه و توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم خبر داد و گفت: شرکت در مسابقه کتابخوانی محوری «از کرامت تا ولایت» ستاد کانون‌های مساجد که در سه بخش کودک، نوجوان و جوان برگزار می‌شود از دیگر برنامه‌های این ستاد است.

وی اظهار داشت: علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند به سایت www.dkmkj.ir مراجعه کنند و کتابخوانی در منزل و معرفی کتاب و خلاصه‌نویسی کتاب‌های مطالعه شده مرتبط با امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و ارسال به ستاد کانون‌های مساجد استان از طریق نرم‌افزارهای گپ، سروش، بله و ایتا به شماره ۰۹۱۵۹۶۲۹۲۲۸ از دیگر برنامه‌های اجرایی خانواده‌محور در ایام کرامت است.
حجت الاسلام سبزه کار همچنین از اجرای چهار برنامه مسجدمحور در ایام دهه کرامت خبر داد و گفت: در برنامه مسجد و فضای مجازی، پخش صلوات خاصه امام رضا (ع) هر روز قبل، بعد یا بین الصلاتین در وعده صبح و عصر یا مغرب و عشا در مسجد، پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی از طریق فضاهای مجازی و گروه‌های مسجدی، کارگاه آموزشی شخصیت شناسی حضرت معصومه (س) در فضای مجازی مساجد، انعکاس اخبار مساجد و کانون‌ها، سایت فهما و خبرگزاری شبستان را نیز خواهیم داشت.

وی به فضاسازی محله شامل تزیین معابر و اطراف مسجد و راه‌اندازی کارناوال شادی در محلات با حفظ پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و افزود: شادمانه‌های رضوی شامل برگزاری مسابقه سرود رضوی بین گروه‌های کانونی، برگزاری شب شعر رضوی و اجرای مولودی‌های متناسب با ایام و انتشار در فضای مجازی از دیگر برنامه‌هاست.

وی بیان کرد: در طرح تکریم رضوی نیز تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی بین نیازمندان محل، توزیع سبدهای کالا با کمک خیرین و برنامه‌های دیگر را خواهیم داشت و جشنواره مردمی کرامت نیز با شرکت تمامی اعضای خانواده در جشنواره مردمی دهه کرامت و قرعه‌کشی صدها بسته متبرک فاطمی با ارسال عدد یک به شماره ۳۰۰۰۱۱۲۲ یا مراجعه به سایت (keramat.amfm.ir) برگزار می‌شود.

فاصله زمانی یکم ذی‌القعده سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س)  تا یازدهم ذی‌القعده سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع) با عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.

نظرات کاربران