25. خرداد 1399 - 12:27
بیرجندرسا-مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی از برگزاري کلاس هاي اوقات فراغت به صورت مجازي و حقيقي در کانون هاي مساجد استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» گفت: کلاس‌های اوقات فراغت در سال‌ جاری با توجه به شیوع کرونا و به منظور جلوگیری از این بیماری، در برخی از نقاط به صورت مجازی و برخی از شهرستان‌های استان به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

 

وی با تاکید بر اینکه تمامی تدابیر و پروتکل‌های بهداشتی در مناطق سفید و کم خطر استان که کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شود، اجرایی خواهد شد، افزود: در گام نخست، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اوقات فراغت با همکاران ستاد استانی برگزار و 13 برنامه پیشنهادی احصاء و به منظور تایید و اجرا به مرکز ارسال شده است.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی ادامه داد: توجه ویژه به ترویج فرهنگ کتابخوانی و اجرای برنامه های مختلف در حوزه کتاب از جمله برگزاری مسابقه کتابخوانی استانی (دهه کرامت تا ولایت) در سه بخش خلاصه نویسی- نقاشی و پیامکی در سه رده سنی کودک- نوجوان و جوان، معرفی کتاب توسط کانون‌های مساجد استان در قالب طرح شنبه های با کتاب و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و برگزاری مسابقات نقاشی آیات برای رده سنی 7 تا 15 سال از جمله این برنامه‌هاست.

 

وی افزود: همچنین برگزاری مسابقه خاطره نویسی (بهترین خاطره از کلاس‌های اوقات فراغت کانون در سال گذشته)، مسابقه خطبه های نهج البلاغه یا جملات قصار برای رده های سنی مختلف، گرامیداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی از جمله دهه کرامت، ولایت، هفته جهانی مساجد، عفاف و حجاب از دیگر برنامه های پیشنهادی در تابستان امسال است.

 

حجت الاسلام سبزه کار بر گسترش فرهنگ مطالعه مفید در قالب برنامه های مختلف تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی، کتابداران کانون‌های مساجد استان ضمن معرفی کتاب در فضای مجازی می توانند نسبت به تحویل سبد کتاب به صورت حضوری برای خانواده های نمازگزار مسجد و محله، با حفظ پروتکل های بهداشتی اقدام کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌ها با شعار اخلاق، نشاط و معنویت در بستر فضای مجازی، ایجاد بستر لازم جهت برگزاری کارگاه های سواد رسانه ای و آشنایی با فضای مجازی، توجه ویژه به برنامه های قرآنی به ویژه طرح ملی 1454، توجه ویژه به برگزاری برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد در طول برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت، برگزاری طرح و برنامه هایی در خصوص ترویج و توسعه فرهنگ نماز و امر به معروف و نهی از منکر و... از دیگر برنامه های ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی است که در صورت تایید و حمایت های مادی و معنوی در ایام اوقات فراغت اجرایی خواهد شد.

نظرات کاربران