24. خرداد 1399 - 16:09
بیرجندرسا-رئیس هیأت کشتی خراسان‌جنوبی گفت: آمادگی لازم برای میزبانی از مسابقات قهرمانی و اردوهای تیم ملی کشتی فرنگی کشور را داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،عباس سروری اظهار داشت: در راستای توسعه و پیشرفت کشتی در خراسان‌جنوبی برنامه‌های راهبردی خوبی تدوین شده و مدنظر قرار دارد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سالن‌ها و باشگاههای ورزشی افزود: با هماهنگی هیئات کشتی شهرستانهای خراسان‌جنوبی ورزشکاران به تمرینات انفرادی خود ادامه می‌دهند تا آمادگی لازم برای حضور در مسابقات قهرمانی منطقه‌ای و کشوری پساکرونا را داشته باشند.

رئیس هیأت کشتی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در رشته‌های پایه توانسته‌ایم کشتی‌‌گیران بومی رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان را شناسایی و ساماندهی نموده و با تیم‌های کامل در مسابقات قهرمانی کشوری حضور مقتدرانه‌ای داشته باشیم.

سروری از وجود استعدادهای بالقوه ورزشی خراسان‌جنوبی خبر داد و یادآور شد: محمودی، امیرحسین حسینی، مبین گلکار در کشتی فرنگی و امیرحسین حسن‌زاده، سالاری و فدایی در کشتی آزاد از جمله ورزشکاران نونهال و نوجوان آینده‌داری هستند که طی سال‌های اخیر ظهور و بروز کرده‌اند.

وی با اشاره به تعاملات خوب هیأت کشتی خراسان‌جنوبی و سازمان‌های اداری، آموزشی و نیروهای مسلح به‌منظور اجرای فعالیت‌‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، خاطرنشان کرد: به‌کارگیری سربازان وظیفه یگان‌های نظامی در لیگ‌های برتر، برگزاری دوره‌های استعدادیابی دانش‌آموزان، بهره‌برداری از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دانشگاه بیرجند، آموزش کشتی نوجوانان زیر ۱۴ سال کانون اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها از برنامه‌های پیش روی هیأت کشتی در این زمینه است.

رئیس هیأت کشتی خراسان‌جنوبی گفت: استفاده از مربیان مطرح کشور برای آموزش کشتی‌گیران مستعد در رشته‌های آزاد و فرنگی، استخدام کشتی‌گیران برتر به‌منظور بهره‌گیری از دانش و توان فنی آنان و ایجاد اشتغالزایی، حضور در لیگ‌‌های برتر و نوجوانان، برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی و ارتقای داوری و مربیگری از دیگر برنامه‌های این هیأت است.

سروری در ارتباط با تعاملات خوب هیأت کشتی خراسان‌جنوبی با فدراسیون کشتی، بیان داشت: انتظار داریم بهتر دیده شویم و از حمایت‌های مادی و معنوی بیشتر برخوردار شویم و فدراسیون اختیارات بیشتری به استان‌ها بدهد.

وی با اشاره به تصویب چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی کشور در فدراسیون، گفت: انجام این چرخه بسیار عالی است و کشتی‌گیر می‌تواند با نشان دادن توانایی خود در تیم ملی حضور پیدا کند.

رئیس هیأت کشتی خراسان‌جنوبی خواستار استفاده بیشتر از کشتی‌گیران مستعد استان‌های محروم کشور در چرخه انتخاب تیم‌های ملی شد و تأکید کرد: در صورتی که کشتی‌گیران شهرستانی عملکرد خوبی داشتند اما جزو نفرات برتر نبودند، حداقل برای ایجاد انگیزه به یک یا دو مرحله از اردوهای تیم‌های ملی دعوت شوند.

سروری از آمادگی خراسان‌جنوبی برای برگزاری اردوها و مسابقات قهرمانی کشور خبر داد و گفت: در سال ۹۸ مسابقات قهرمانی کشتی آزاد جوانان کشور و اردوی آمادگی تیم ملی آلیش بانوان کشور به‌میزبانی بیرجند برگزار شد که فدراسیون و کشتی‌گیران از این میزبانی شایسته ابراز رضایت نمودند.

نظرات کاربران