13. خرداد 1399 - 13:00
بیرجندرسا-رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به شرایط موجود جامعه و عدم برگزاری مراسم‌های عمومی، بیشتر برنامه‌های گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام احمد ملایی ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵خرداد با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: ما هر چه از عزت و شرف و آزادگی داریم مرهون امام خمینی (ره) است.

وی بر لزوم جاودانه ماندن سالروز قیام ۱۵ خرداد تأکید کرد و بیان داشت: به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی بزرگداشت امام برای ما جنبه اعتقادی، ایمانی، انقلابی، عاطفی و ملی دارد لذا بایستی از همه ابعاد ممکن بیانگر شخصیت و عظمت واقعی ایشان باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری مراسمات ۱۴ و ۱۵ خردادماه با توجه به شیوع کرونا، مطرح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری اجتماع محوری با دعوت از آحاد مردم به یک مکان مقدور نیست.

ملایی از پخش زنده سخنرانی رهبر انقلاب رأس ساعت ۱۱ صبح ۱۴ خردادماه از صدا و سیمای استان خبر داد و تبیین کرد: به‌دلیل شیوع بیماری کرونا اغلب برنامه‌های سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و سالروز قیام ۱۵خرداد در بستر فضای مجازی و رسانه‌ها برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با هماهنگی ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا در تمامی مساجد و حسینیه‌های استان که براساس مجوز ستاد مقابله با کرونا دایر بوده به‌صورت مختصر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بعد از نماز مغرب و عشا روز سه‌شنبه ۱۳ خرداد و روز چهارشنبه ۱۴ خرداد برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران