7. خرداد 1399 - 8:39
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی گفت: از تمامی ظرفیت‌های استانی و ملی برای رفع دغدغه‌های آموزشی استان استفاده کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،محمدصادق معتمدیان، شب گذشته ۶ خرداد در دیدار با مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: از سال گذشته برای رفع مشکلات موجود در حوزه آموزش و پرورش استان هدف گذاری‌های خوبی صورت گرفته و در این راستا از تمام ظرفیت‌ها بهره برده‌ایم.

وی، حذف کانکس‌های آموزشی و سیستم‌های گرمایشی غیر استاندارد از سطح مدارس استان را از موفقیت‌های استان برشمرد و گفت: با این اتفاق مهم، اصلی‌ترین نگرانی خانواده‌ها، دانش‌آموزان و کادر آموزشی مدارس برطرف می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی اولین استانی است که بحث اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات را رقم زد، تصریح کرد: همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور در 15 مهر سال گذشته و در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر 100 مدرسه استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

معتمدیان افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و طی تفاهم‌نامه منعقده با وزیر ارتباطات تا پایان خرداد 500 مدرسه و تا پایان سال 1000 مدرسه از ظرفیت شبکه ملی اطلاعات برخوردار می‌شوند.

وی، علت کند بودن روند اجرای این کار را ناکافی بودن زیرساخت‌های مخابراتی استان عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به سرعت گرفتن روند اجرای پروژه فیبر نوری در استان، اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات نیز شتاب فزاینده‌ای گرفته است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: با اجرای شبکه فیبر نوری، حتی‌الامکان برگزاری جلسات ویدئو کنفرانسی نیز در روستاها فراهم می‌شود.

معتمدیان از نیاز آموزش و پرورش به مجتمع‌های آموزشی شبانه‌روزی گفت و خاطرنشان کرد: برای ایجاد مجتمع آموزشی شبانه‌روزی در شهرستان‌های زیرکوه و درمیان رایزنی‌هایی صورت گرفته و این پروژه‌ها با مشارکت نوسازی مدارس کشور به زودی وارد فاز عملیاتی می‌شود.

وی از تلاش استان برای بهره گیری از نهادهای عمومی در پروژه‌های عمرانی گفت و ادامه داد: بر اساس پیگیری‌هایی که انجام شد، بنیاد برکت، تعهد خود برای احداث 70 کلاس درس در سطح استان را تا شهریورماه به نتیجه می‌رساند.

استاندار خراسان جنوبی افزود: پروژه احداث 36 کلاس آموزشی در شهر بیرجند توسط آستان قدس نیز فعال شده و در حال اجراست.

معتمدیان تصریح کرد: با عنایت به مصوبه نوسازی مدارس مبنی بر مشارکت در پروژه‌های خیرساز برای استفاده از توان خیرین مدرسه ساز نیز برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

گفتنی است؛ مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش در ابتدای این جلسه به تشریح شرایط موجود استان پرداختند و در خصوص تأمین زیرساخت‌های لازم برای اردوگاه‌ها، تجهیز سالن تیراندازی شهید شهپر بیرجند، احداث استخر سرپوشیده در مرکز استان، تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت واحدهای مسکونی ویژه فرهنگیان فاقد مسکن و سایر موارد درخواست‌هایی را ارائه کردند که برخی موارد در حین طرح در جلسه طی تماس تلفنی استاندار با حوزه های مرتبط پیگیری شد.

استاندار خراسان جنوبی همچنین روز گذشته از اردوگاه‌های آموزش و پرورش بازدید کرد. هدف از این بازدید، بررسی شرایط و رفع مشکلات موجود و همچنین تأمین نیازمندی‌های این دو اردوگاه بود.

نظرات کاربران