7. ارديبهشت 1399 - 15:21
بیرجندرسا-طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در خراسان جنوبی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان گفت: با توجه به افزایش تقاضای مصرف محصولات دامی در ماه رمضان و نیز شیوع ویروس کرونا و نیاز بیش از پیش به نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی، طرح تشدید اقدامات و نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی از طریق اکیپ‌های کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی بر فعالیت مراکز تولید، عرضه، نگهداری، خودرو‌های حمل و مراکز و اماکن عمومی مصرف کننده فرآورده‌های خام دامی، کشتارگاه‌ها و کارگاه‌های بسته بندی آغاز شده است.

مریم ملکی افزود: در این راستا هزار و ۵۵۳ نفر در این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان در قالب ۴۲۷ اکیپ ثابت و ۵۵۳ اکیپ سیار در دو شیفت کاری ۸ صبح تا ۱۴ بعدازظهر و ۱۴ بعدازظهر تا ۲۰ شب مشغول ارائه خدمات به مردم هستند.
وی تأکید کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی عرضه کنندگان فراورده‌های خام دامی مراتب را در اسرع وقت به اطلاع شبکه‌های دامپزشکی شهرستان برسانند تا مورد بررسی قرار گرفته و با متخلف برخورد قانونی شود.

نظرات کاربران