6. ارديبهشت 1399 - 10:27
مدیرکل‌ تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی:
۷۰۰ تشکل دینی خراسان‌جنوبی در رزمایش مواسات فعال هستند
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: ۷۰۰ تشکل دینی خراسان‌جنوبی در رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه فعال هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،حجت‌الاسلام احمد رضایی اظهار کرد: ماه رمضان فصل مهمانی ویژه خدا و فرصت مناسبی برای ارتقا معنوی انسان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه روزه‌داری، توجه به مضامین معنوی ادعیه ماه مبارک رمضان و انس با قرآن فرصت‌هایی برای رشد روحی است، بیان‌کرد: باید برای بهره‌مندی از این ماه مبارک برنامه‌ریزی داشته باشیم.

رضایی ادامه‌داد: با توجه به شیوع کرونا در جامعه و ممنوعیت تجمعات برای بهره‌مندی از برکات ماه مبارک رمضان باید سبک و شیوه انجام اعمال ویژه این ماه را تغییر دهیم.

وی بیان‌کرد: در وهله اول می‌توانیم تمامی برنامه‌های تجمعی را به درون خانه‌ها بیاوریم و به عنوان مثال نماز جماعت را در درون خانه به پدر خانواده اقتدا کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بسیاری از برنامه‌ها نیز از طریق رسانه ملی قابل پیگیری است، ادامه‌داد: فعالیت‌های قرآنی و جزء‌خوانی را نیز اعضای خانواده می‌توانند با یکدیگر داشته باشند که بی‌شک این خانواده محوری برنامه‌های رمضان امسال در استحکام نهاد خانواده نیز مؤثر خواهد بود.

رضایی افزود: به روحانیت مقیم در روستاها و فعالان هیئتی سفارش به ادامه برنامه‌های فرهنگی هرساله از طریق فضای مجازی کرده‌ایم که بسیار ارزشمند است.

وی گفت: در فضای مجازی می‌توان با نشر کلیپ‌هایی با محتوای احکام و اخلاق دو دقیقه‌ای تأثیرگذاری بسزایی را در حوزه فرهنگ طی ماه رمضان گذاشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: هر چند امسال به دلیل ممنوعیت تجمع نمی‌توانیم مراسم افطاری دسته جمعی و صله‌رحم به شکل سابق را داشته باشیم ولی می‌توانیم همان هزینه را برای اِطعام نیازمندان به مراکز نیکوکاری و خیریه‌ها بدهیم.

رضایی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ تشکل دینی در رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه فعال هستند، اظهار کرد: بسیاری از هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی تیم رسانه‌ای قوی دارند و بعد از شیوع کرونا برنامه‌های هیئت را از طریق شبکه‌های مجازی ادامه داده‌اند.

وی ادامه داد: امیدواریم با استفاده از همه برنامه‌های طراحی شده بتوانیم از فیوضات و برکات ماه مهمانی خدا استفاده کنیم.

نظرات کاربران