4. ارديبهشت 1399 - 12:18
معاون بازرس صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:
طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در خراسان جنوبی آغاز شد
بیرجندرسا-تهوری گفت: به منظور جلوگیری از کمبود کالا و نوسان نامتعارف قیمت‌ها، طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در خراسان جنوبی آغاز و تا پایان این ماه مبارک ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«علی تهوری» امروز (4 اردیبهشت) به رسانه های گروهی اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان و به منظور جلوگیری از کمبود کالا و نوسان نامتعارف قیمت‌ها، طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در استان آغاز و تا پایان این ماه مبارک ادامه دارد.

 

معاون بازرس صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: این سازمان در این ایام از تمام ظرفیت های خود استفاده می کند و در این طرح نظارت بر حسن اجرای تأمین و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم با رعایت موارد بهداشتی در قالب طرح تنظیم بازار و دیگر کالاهای پر مصرف با قیمت‌های مصوب تلاش خواهد کرد.

 

وی بیان کرد: این بازرسی ها با استفاده از تمام ظرفیت‌های بازرسان سازمان و اتاق اصناف، تعزیرات استان و بهداشت به صورت موردی و در قالب گشت های مشترک اجرا می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در طول مدت اجرای طرح نظارت بر فروش‌های فوق‌العاده، اصناف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بیشتر مورد بازرسی قرار می‌گیرند، افزود: در این مدت کنترل و پایش وضعیت عرضه و قیمت اقلام اولویت‌دار به خصوص اقلامی نظیر شکر، برنج و روغن، مرغ و گوشت تشدید خواهد شد.

 

تهوری از اصناف خواست تا با رعایت نرخ‌های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها، صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا از جمله موارد مورد تاکید در اجرای این طرح، را رعایت کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت سرخود و نامتعارف، احتکار، گرانفروشی، کم‌فروشی، عدم ارائه کالا در واحدهای صنفی، توزیعی و خدماتی، مراتب را از طریق سامانه شبانه روزی ۱۲۴ ستاد خبری سازمان با ما در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

نظرات کاربران