4. ارديبهشت 1399 - 12:28
بیرجندرسا-رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان‌جنوبی گفت: هفت گروه استهلال از عصر امروز برای رصد هلال ماه مبارک رمضان در خراسان‌جنوبی مستقر می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،حجت‌الاسلام مهدی رحیم‌آبادی با بیان اینکه برای رؤیت هلال ماه مبارک رمضان هفت گروه در مناطق مختلف خراسان‌جنوبی مستقر می‌شوند.

وی بیان داشت: این گروه‌ها متشکل از افراد متخصص، معتمد و مجهز به امکانات و تجهیزات کامل از قبیل تلسکوب و دوربین هستند که با رعایت موازین بهداشتی از عصر امروز ماه رمضان را رصد می‌کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه این گروه‌ها در شهر‌های بیرجند، سه‌قلعه، خضری‌دشت‌بیاض، فردوس، بشرویه و طبس مستقر می‌شوند، مطرح کرد: گروه‌های استهلال غروب امروز پنجشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه در ارتفاعات استان برای رؤیت هلال ماه رمضان اعزام می‌شوند.

رحیم‌آبادی اعلام کرد: احتمال رصد ماه رمضان امشب ضعیف است و در صورت رؤیت نشدن هلال ماه این گروه‌ها عصر فردا هم برای مشاهده ماه دست به‌کار خواهند شد و روز شنبه ششم اردیبهشت‌ماه اول ماه رمضان خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت گروه‌های رصد هلال ماه رمضان زیرنظر ستاد استهلال کشور انجام و سپس نتیجه به ستاد مرکزی اعلام منعکس می‌شود، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هلال ماه رمضان گزارش آن به دفتر نماینده ولی فقیه در استان و دفتر رهبر انقلاب اسلامی برای تأیید نهایی ارسال می‌شود.

نظرات کاربران