30. فروردين 1399 - 12:12
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی اعلام کرد؛
جهت دهی برنامه های قرآنی و فرهنگی ماه مبارک رمضان در فضای مجازی
بیرجندرسا-رضایی از جهت دهی تمامی فعالیت های ماه مبارک رمضان به سمت و سوی فضای مجازی خبر داد و گفت: برنامه های قرائت و تفسیر قرآن، مسابقه روزه اولی ها، عزاداری شب های قدر و ... به صورت گسترده از طریق فضای مجازی برای مخاطبان تولید و پخش می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«سجاد رضایی» گفت: سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی با توجه به شرایط فعلی حاکم بر کشور و استان خراسان جنوبی «شیوع کرونا ویروس»، در ایام ماه مبارک رمضان برنامه هایی با همکاری دیگر سازمان‌ها در دستور کار قرار داده است.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تولید مجموعه پوستر «رمضان همدلی» با موضوع اهمیت روزه داری از دید علمی و شرعی در دستور کار قرار دارد، افزود: محتوای این مجموعه پوسترها توسط رسانه ها، حوزه های علمیه و سازمان تبلیغات تامین می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تولید ویدئو کلیپ‌های یک دقیقه‌ای با موضوع اهمیت روزه داری از دید پزشکی با دعوت از پزشکان متخصص توسط بسیج جامعه در ماه مبارک رمضان انجام می‌شود، گفت: همچنین مسابقه بزرگ تفسیر قرآنی با هدف تفسیر بخشی از یک سوره مشخص در قالب کلیپ‌های ۲ تا سه دقیقه ای با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و سازمان تبلیغات در این ماه انجام خواهد شد.

 

رضایی تولید گرافیک و فوتیتر با موضوع ضیافت مومنامه برای ترغیب مردم به اهدای هزینه‌های افطاری به هموطنان نیازمند را یادآور شد و ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات در دستور کار این سازمان راه اندازی سایت جامع تبلیغ استان است که تمامی ویدئوهای ارسالی روحانیون در این سایت قرار می‌گیرد.

 

وی ضبط خطبه های ائمه جمعه استان و انعکاس آن از طریق فضای مجازی در ماه مبارک رمضان با توجه به شرایط فعلی جامعه و عدم برگزاری این فریضه عبادی سیاسی را یکی دیگر از برنامه های پیشنهادی ذکر کرد و اظهار داشت: ساخت برنامه رمضان همدلی با درون مایه طنز و ارائه مطالب مذهبی و فرهنگی، راه اندازی کرسی تفسیر مجازی، تشکیل جلسات قرآن مجازی، راه اندازی ربات ختم قرآن مجازی در پیام رسان تلگرام از دیگر این برنامه هاست.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی همپنین پیشنهاد راه اندازی هیات‌های مجازی برای شب‌های قدر را دارد و گفت: در هر شهرستان دو هیات مذهبی متعهد به اجرای برنامه زنده می‌گردند و این برنامه به صورت زنده از سایت جامع تبلیغ پخش می‌شود.

 

وی برگزاری مسابقه روزه اولی‌ها، مسابقه احیای خانگی شب‌های قدر و همچنین پویش بزرگ مرگ بر اسرائیل به مناسبت روز قدس را از دیگر برنامه های سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی در ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

نظرات کاربران