9. فروردين 1399 - 13:50
مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی:
اهداء خون در خراسان‌جنوبی ۴۶درصد کاهش یافت
بیرجندرسا-مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی گفت: اهداء خون در خراسان‌جنوبی از ابتدای سال ۹۹ تا امروز نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴۶ درصد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،محمدرضا عاملی اظهارکرد: در سال ۹۸ تعداد ۲۷ هزار و ۵۶۶ نفر برای اهدا خون به مراکز اهدا در خراسان‌جنوبی مراجعه کردند که از این تعداد ۲۰ هزار و ۲۵۹ نفر موفق به اهدا خون شدند.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه هزار و ۲۴۴ نفر از اهدا کنندگان خانم و ۱۹ هزار و ۱۵ نفر نیز آقا بودند، بیان‌کرد: در سال ۹۷ تعداد مراجعه‌کنندگان برای اهدا خون در خراسان‌جنوبی ۲۸ هزار و ۹۵ نفر بوده که از این تعداد ۲۱ هزار و ۷۶۵ نفر موفق به اهدا خون شدند.

عاملی با بیان اینکه هزار و ۶۱۵ نفر از اهدا کنندگان خون در سال ۹۷ خانم و ۲۰ هزار و ۱۵۰ نفر آقا بودند، ادامه داد: مقایسه آمار سال ۹۸ با سال قبل از آن نشان می‌دهد که با کاهش دو درصدی مراجعه کنندگان و کاهش هفت درصدی اهدا کنندگان در سال ۹۸ رو به رو بوده‌ایم.

وی با اشاره به آمار اهدا خون از ابتدای سال ۹۹ در خراسان‌جنوبی افزود: همچنین از ابتدای سال ۹۹ تعداد ۲۱۶ نفر برای اهدا خون به مراکز اهدا در خراسان‌جنوبی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۱۸۴ نفر موفق به اهدا خون شدند.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی گفت: از تعداد ۱۸۴ نفر اهداء‌کننده خون تعداد ۱۲ نفر خانم و ۱۷۲ نفر نیز آقا بودند.

عاملی اظهارکرد: در همین بازه زمانی در سال ۹۷ تعداد ۴۳۹ نفر برای اهدا خون مراجعه کردند که ۳۳۶ نفر آنها موفق به اهدا خون شدند.

وی بیان‌کرد: مقایسه آمار اهدا خون از ابتدای سال ۹۹ تا امروز در مقایسه با سال قبل از آن در همین بازه زمانی نشان از کاهش ۴۶ درصدی اهدا خون دارد که بازهم از هم استانی‌هایی عزیز تقاضامندیم با اهدا خون به کمک افراد نیازمند در این زمینه بشتابند.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی گفت: هر چند بنا بر توصیه پزشکان جز در موارد ضروری نباید از خانه خارج شویم ولی اهدا خون یک امر ضروری است چرا که افرادی چون بیماران تالاسمی و هموفیلی همواره به خون نیازمند هستند.

نظرات کاربران