9. فروردين 1399 - 11:02
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی با صدور بیانیه‌ای اظهار داشت: آنچه در این موقعیت حساس اهمیت صد چندان دارد، فرصت شناسی، آگاهی و فرهنگ بالای مردم استان است که با درک شرایط حساس همچون گذشته پشتوانه‌ای برای اجرای برنامه‌های مدیریت این بحران بوده و هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدصادق معتمدیان روز شنبه در این بیانیه با تشریح طرح فاصله گذاری اجتماعی و قطع زنجیره انتقال کرونا در استان نوشت: این روزها خراسان جنوبی نیز مانند سراسر میهن عزیزمان و بسیاری از نقاط جهان، درگیر مبارزه با بیماری همه‌گیر کرونا است که سلامت عمومی جامعه را به خطر انداخته و موجب برهم زدن نظم، انضباط و شرایط معمول جامعه شده است.

وی ادامه داد: مردم و مسوولان استان پا به پای همدیگر برای مقابله با این بحران و کاهش زنجیره انتقال این بیماری تلاش می‌کنند و به لطف الهی، همت و تلاش کادر پزشکی و درمانی و حمایت و همراهی شما مردم عزیز، موفقیت‌هایی برای جلوگیری از شیوع این بیماری کسب شده است.

استاندار خراسان جنوبی در این بیانیه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، از همه مردم همیشه درصحنه و آگاه، نیروهای نظامی و انتظامی، کادر پزشکی و درمان، سازمان‌های مردم نهاد و موسسات حمایتی و خیریه، نیروهای جهادی و خودجوش مردمی، همراهی کسبه و اصناف در رعایت قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی و نیز رسانه‌های فرصت شناس استان در همراهی و همکاری مدیریت این بحران قدردانی کرد.

وی با خداقوت به همه دست اندرکاران تاکید کرد: با توجه به اینکه در آستانه سیزدهم فروردین ماه، روز طبیعت هستیم از مردم فهیم استان دعوت می‌کنم با  «ماندن در خانه» و پرهیز از سفر و تردد و حضور در تجمعات چندنفره، خادمین شان در ستاد مدیریت این بیماری را یاری کنند، این‌ فرصت شناسی را قدر دانسته و آخرین تصمیمات اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا، جهت رفاه حال مردم و حفظ سلامت آنان را برای همراهی مردم شریف استان به اطلاع می‌رساند.

معتمدیان اظهار داشت: رجاء واثق دارم مردم فهیم، فرهیخته و موقعیت شناس استان، همچون گذشته در رعایت این موارد حساس، پیشقدم بوده و با فرهنگ‌سازی برای استمرار و تداوم زنجیره #ماندن در خانه و # نه_به_کرونا بیشترین تاثیرگذاران در ستاد مبارزه با کرونا خواهند بود.

وی افزود: مردم با همراهی و همکاری بیشتر از پیش، مانور اقتدار فرهنگی برای حفظ سلامت همه را به نمایش خواهند گذاشت و بدون شک با تعداد محدودی که با رعایت نکردن و عدم احترام به مقررات و تصمیمات ملی و استانی، موجب بر هم زدن نظم عمومی و تکدر خاطر هم استانی‌های عزیز را فراهم آورند برخورد قانونی خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ان‌شاءالله با همراهی، همکاری و حمایت شما مردم عزیز و شریف استان، به زودی شاهد برگزاری جشن ریشه کن شدن بیماری کرونا در خراسان جنوبی باشیم.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی روز جمعه هشتم فروردین با شناسایی ۱۲ مورد مثبت جدید، به ۲۵۱ نفر رسید.

این بیماری تاکنون ۲۳ فوتی در خراسان جنوبی داشته و تمامی ۱۱ شهرستان استان را درگیر کرده است.

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه با اعمال محدودیت‌هایی برای تردد خودروها در سراسر کشور و استان خراسان جنوبی آغاز شد.

براساس این طرح که مصوب ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و همچنین مورد تایید وزارت بهداشت و کارشناسان است، فقط افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیرساکن ممنوع است.

پیش از این در خراسان جنوبی ضمن تعیین ۹ نقطه اصلی در ورودی و خروجی‌های استان و با استقرار تیم‌های مشترک هلال‌احمر، نیروی انتظامی و راهداری در این ۹ ایستگاه، برخی محدودیت‌ها برای ورود مسافران به داخل شهرهای استان اعمال و برای تمامی افراد، معاینات اولیه کنترل سلامت انجام شده است.

همچنین طی روزهای گذشته بسیاری از صنوف و کسبه خراسان جنوبی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا واحدهای صنفی خود را تعطیل کردند و حضور کارکنان ادارات استان به یک سوم کاهش یافت تا به قطع زنجیره انتقال ویروس در جامعه کمک شود.

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۱۵ فروردین ادامه دارد و در صورت لزوم تمدید می‌شود.

نظرات کاربران