9. فروردين 1399 - 11:59
بیرجندرسا-مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: ۱۳۸ تیم امدادی و عملیاتی برای مقابله حوادث احتمالی بارندگی رگباری شدید در استان در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،ابوالحسن میرجلیلی با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارش‌های سنگین و رگباری در استان، اظهار داشت: پیش‌بینی شده با فعالیت این سامانه بارشی میزان بارش از دهم تا دوازدهم فروردین‌ماه حدود ۲۰ تا۵۰ میلی‌متر باشد.

وی بیان داشت: با توجه به پیش‌بینی بارندگی‌های رگباری و وزش باد شدید در بازه زمانی ظهر امروز تا صبح روز چهارشنبه هفته جاری ۱۳۸ تیم امدادی و عملیاتی در استان به حالت آماده‌باش درآمدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بارندگی‌ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری بسیار سنگین خواهد بود، عنوان کرد: ابلاغیه‌های لازم به فرمانداران ۱۱ شهرستان استان ارسال شده که در مدت باقی‌مانده تمامی نقاط سیل‌خیز مورد کنترل قرار گیرد.

میرجلیلی از شهروندان خواست با توجه به بارش‌های سنگین و رگباری از توقف خودرو در مجاورت مکان‌های خطرساز اجتناب کنند و در حریم و بستر رودخانه‌ها مستقر نشوند و همچنین کشاورزان، دامداران، عشایر و گلخانه‌داران تدابیر لازم را برای کاهش خسارات احتمالی در این زمینه انجام دهند.

نظرات کاربران