7. فروردين 1399 - 14:27
بیرجندرسا- مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی اظهار کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با به حداقل رساندن مراجعات حضوری بیمه شدگان، نرم‌افزار استحقاق سنجی برای خدمت دهی در موسسات سرپایی طرف قرارداد این اداره‌کل، اعم از پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک در سطح استان آماده‌سازی و آموزش داده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،علی اربابی، امروز پنج شنبه ۷ فروردین در جمع خبرنگاران گفت: اجرای استحقاق سنجی در موسسات تشخیصی و درمانی یکی از تکالیف قانونی سازمان بیمه سلامت است.

وی افزود: در هفته اول فروردین ماه 99 فایل راهنمای موسسات سرپائی طرف قرارداد از ستاد سازمان دریافت خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی اظهار کرد: از آن تاریخ تا هفته آخر اردیبهشت ماه 99، این موسسات می‌توانند به صورت داوطلبانه نسبت به اعتبار سنجی تمامی دفترچه‌های بیمه مراجعین، اعم از معتبر یا فاقد اعتبار، در سامانه استحقاق سنجی اقدام و پس از دریافت شناسه مربوطه آن را در برگه دفترچه بیمه درج کنند.

اربابی گفت: از ابتدای خرداد ماه 99 نیز تمامی مراکز سرپائی طرف قرارداد این اداره‌کل می‌توانند به صورت داوطلبانه برای تمامی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت با دریافت شناسه از سامانه، خدمات مورد نیاز آنان را در دفترچه‌های معتبر یا فاقد اعتبار و یا سربرگ مطب شخصی خویش، تجویز و شناسه دریافتی را در نسخه تجویزی درج کنند.

وی به برنامه سازمان بیمه سلامت برای توسعه و بسط خدمات الکترونیک به بیمه شدگان اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای تیرماه 99 نیز استفاده از دفترچه‌های بیمه در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی قطع خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تجویزهای انجام گرفته برای بیمه شدگان از ابتدای تیرماه 99  صرفا در قالب نسخه‌نویسی الکترونیک و یا در سربرگ مطب پزشکان و با انجام استحقاق سنجی و دریافت شناسه از سامانه، پذیرفته خواهد شد.

نظرات کاربران