7. فروردين 1399 - 10:51
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی:
۴۰۰ محتوای فرهنگی، هنری و ادبی در طرح «پیک امید مجازی» تولید شد
بیرجندرسا-حمیدی با اشاره به اجرای طرح پیک امید مجازی، گفت: تاکنون ۴۰۰ محتوای فرهنگی، هنری و ادبی توسط مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی به منظور ارتباط با کودکان در زمان تعطیلات تولید شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«طاهره حمیدی» با اشاره به تولید و ارائه برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی برای کودکان در قالب طرح «پیک امید مجازی»، گفت: با توجه به تعطیلی موقت فعالیت‌های مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به منظور پیشگری از شیوع بیماری کرونا، فعالیت‌های کانون در بستر فضای مجازی و پیام رسان‌های داخلی برای کودکان و نوجوانان استان ارائه می شود.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۴۰۰ محتوای فرهنگی، هنری و ادبی توسط مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تولید شده است، افزود: این برنامه ها در قالب پیام رسان‌های داخلی «سروش» و «بله» به آدرس kpfkh_jonobi@ برای  استفاده کودکان ونوجوانان به صورت روزانه در دسترس است.

 

حمیدی بیان کرد: ساخت کاردستی در خانه، اوریگامی، آموزش بازی در خانه، تولید قصه‌های  کوتاه ۹۰ ثانیه‌ای تا دو دقیقه‌ای، اجرای برنامه‌های شعرخوانی، آموزش کاردستی، معرفی کتاب و ... از جمله برنامه‌ها و فعالیت‌هایی است که توسط مربیان کانون تولید و از طریق فضای مجازی در اختیار خانواده‌ها قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه صفحه‌ای در زیر دامنه پرتال اینترنتی کانون به نشانی www.omid.kpf.ir به‌ همین منظور راه‌اندازی شده است، افزود: علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به این پرتال و صفحه‌های کانون در شبکه‌های اجتماعی فایل‌های آموزشی تهیه‌ شده از سوی مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون را در زمینه‌هایی مانند کاردستی، اریگامی، قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، معرفی کتاب و... مشاهده کنند.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی از انتشار فایل تصویری و صوتی برخی از کتاب‌های کانون با قابلیت ذخیره‌سازی(دانلود) برای کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: کودکان و نوجوانان عضو مراکز کانون استان می توانند در مهرواره فرهنگی و ادبی «صبح عافیت» شرکت کنند و با همراهی مربیان خود آثار هنری  زیبایی از قبیل نمایش عروسکی و پویانمایی تولید و جهت ارایه به سایر کودکان ونوجوانان استان از طریق فضای مجازی به اداره کل کانون ارسال کنند.

 

حمیدی هدف از برگزاری مهرواره فرهنگی و ادبی «صبح عافیت» را پرکردن اوقات فراغت، ایجاد روحیه نشاط و شادابی و همچنین تقویت حس امید در کودکان و نوجوانان اعلام کرد.

 

به گفته وی این مسابقات با موضوعات آرامش، امید، نشاط و آینده‌ی خوب و در بخش‌های ادبی شامل خاطره نویسی و شرح حال نویسی، شعر، داستان و قطعه ادبی، دربخش هنری، عکس امید «امید در خانه ما» و در بخش فرهنگی، قصه گویی و تولید کارت تبریک نوروز برای رده های سنی کودک و نوجوان (۶ تا ۱۸ سال) تدارک دیده شده است.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی تاکید کرد: علاقمندان شرکت در این مهرواره می توانند آثار خود را تا ۲۰ فروردین ماه در بستر پیام رسان‌های سروش و بله به شماره ۰۹۱۵۵۶۲۵۳۸۶ ارسال و همچنین با عضویت در کانال‌های کانون استان خراسان جنوبی به آدرس kpfkh_jonobi@در فضای مجازی ضمن کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص از برنامه‌های تولیدی کانون نیز استفاده کنند.

نظرات کاربران